Jeśli siedzisz zbyt blisko kierownicy to popełniasz wielki błąd!

Motoryzacja Data publikacji: 30 grudnia 2016

Wiele osób popełnia ten sam błąd i siedzi zbyt blisko kierownicy. Może to nieść bardzo duże konsekwencje i w razie niebezpieczeństwa nie będziecie w stanie wyjść z opresyjnej sytuacji cało.

Taka pozycja nie tylko krępuje nasze ruchy i uniemożliwia nam szybkie manewrowanie kierownicą i pełny jej obrót. W przypadku wystrzału poduszki powietrznej podczas stłuczki możemy nawet zginąć. Musimy pamiętać, że poduszka powietrza posiada ładunek pirotechniczny – to taka mała eksplozja bomby. Siła wybuchu i jednocześnie naprężenia poduszki jest tak silna, że gdy będziemy siedzieć za blisko może złamać nam ręce i nawet złamać kark lub uniemożliwić oddychanie.

Dlatego musisz pamiętać o tym by zająć odpowiednią pozycję za kierownicą. Ja robię to tak, że podczas gdy całe plecy są oparte nadgarstek (przy lekko zgiętym łokciu) powinien opierać się na samej górze kierownicy. Dokładnie w tym miejscu gdzie mamy lub mielibyśmy zegarek, gdybyśmy go nosili. Dlatego pamiętajcie o bezpiecznej pozycji za kierownicą.

Podobne artykuły