8 grudnia 2020

Jeśli się zaszczepicie na koronawirus te obostrzenia nie będą Was dotyczyć

Rząd ogłosił projekt Narodowego Programu Szczepień Przeciw COVID-19 – informuje Kancelaria Premiera na Facebooku. Dobrowolnym i bezpłatnym szczepieniom będą podlegać osoby dorosłe oraz dzieci od 12 roku życia. Do 12 grudnia każdy może zgłosić swoje uwagi do projektu.

Premier Mateusz Morawiecki napisał dzisiaj na Facebooku, że na tę chwilę mamy zarezerwowanych i zakupionych ponad 60 000 000 dawek szczepionek od 6 wiodących światowych producentów.

Proszę Państwa! Na chwilę obecną mamy już zarezerwowanych i zakupionych ponad 60 000 000 dawek szczepionek od 6…

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Wtorek, 8 grudnia 2020

Osoby, które zaszczepią się będą zwolnione z niektórych obostrzeń

Szczepienia będą dobrowolne. Szczepienia te mają na celu uzyskanie odpornośc populacji na COVID-19. Osoby, które zdecydują się zaszczepić będą mogły prawdopodobnie skorzystać z benefitów, którymi będzie zwolnienie z niektórych obostrzeń.

Jako pierwsze zostaną zaszczepione osoby, które czynnie uczestniczą w walce z koronawirusem, a więc pracownicy służb medycznych i służb mundurowych. Jako piersi zaszczepieni zostaną również mieszkańcy domów opieki i osoby po 60. roku życia.

Osoby, które zostaną zaszczepione będą czerpać z tego benefity. Jak informował Minister Zdrowia podczas konferencji prasowej, która odbyła się 8 grudnia, nie będą one musiały przechodzić kwarantanny po kontakcie.

Kolejnym z benefitów ma być nieuwzględnienie w limitach domowych spotkań. Dodatkowo osoby te będą zwolnione z kwarantanny po powrocie z zagranicy z krajów wysokiego ryzyka. Benefity te jeszcze mogą ulec zmianie.

Pacjent będzie mógł umówić się na wizytę w celu zaszczepienia korzystając z infolinii, przez stronę pacjent.gov.pl, za pośrednictwem placówki, która wystawi e-skierowanie oraz może dokonać rejestracji w wybranym punkcie szczepień.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.