Jeśli lubisz banany to przeczytaj 10 niesamowitych faktów o nich!

Zdrowie Data publikacji: 13 grudnia 2016

bananas-1354785_960_720

Lubisz banany? Poznaj ich niesamowite właściwości. Mają one bardzo pozytywne działanie na Twój organizm chociaż są jednymi z najbardziej kalorycznych owoców. Jednak jak dobrze wiecie, wszystko z umiarem jest dobre :)

1. Poprawiają trawienie

Banany pozytywnie wpływają na trawienie ponieważ są bogatym źródłem błonnika. Wpływa on pozytywnie na oczyszczanie jelit z toksyn i skutecznie walczy z niestrawnością czy zaparciami.

2. Regulują poziom cukru we krwi

Banany pomagają utrzymać właściwy poziom cukru we krwi dzięki czemu dłużej czujemy przypływ energii i nie jest on nagły i spadkowy. Dodatkowo są dobre dla diabetyków.

3. Uzupełniają wapno

banana-1424503_960_720

Wapno jest bardzo ważnym składnikiem naszej diety. Musimy dbać o to by stale uzupełniać zasoby wapnia. Dzięki niemu lepiej wchłaniają się minerały, które sprawiają, że nasze kości i zęby są mocniejsze.

4. Poprawiają procesy myślowe

Dzięki bananom jesteśmy po prostu mądrzejsi. Potas wpływa na nasz mózg i poprawia jego funkcjonowanie. Dzięki temu jesteśmy bystrzejsi, szybciej myślimy i szybciej się uczymy. Warto więc je jeść zwłaszcza podczas silnego wysiłku umysłowego.

5. Zapobiegają rakowi nerek

Banany zapobiegają tworzeniu się kamieni nerkowych oraz rozwojowi nowotworu nerek. Warto więc spożywać je profilaktycznie.

6. Zwalczają anemię

Są bogatym źródłem żelaza, dzięki czemu poprawiają jakość naszej krwi. Jeśli masz problemy z anemią jedzenie bananów pomoże Ci z tym problemem.

7. Dostarczają energii

2016-12-13_224555

Banany są bogatym źródłem energii. Warto je jeść zwłaszcza gdy mamy duży wysiłek fizyczny np. praca czy trening.

8. Chronią przed zawałem

Ten sam potas sprawia, że banany pozytywnie wpływają na nasze serce chroniąc nas tym samym przeciwko zawałom i udarom.

9. Poprawiają humor

Banany są źródłem tryptofanu, który zamienia się w naszym organizmie w serotoninę. Serotonina jest neurotransmiterem w mózgu, który wpływa na dobry humor.

10. Łagodzi stany zapalne

Witamina B6 zawarta w bananach zmniejsza stany zapalne i pomaga je leczyć. Stymuluje również produkcję białych krwinek krwi poprawiając w ten sposób stan naszego systemu nerwowego.

Źródło artykułu: http://valentinbosioc.com/banana-lover-read-10-shocking-facts-pay-attention-no-5/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły