Jeśli boli Cię ząb wykorzystaj ten naturalny sposób z czosnkiem!

Zdrowie Data publikacji: 17 listopada 2017

Ból zęba to problem, które jeśli nas dopada nie daje nam spokoju. Ropiejący i psujący się ząb może przysporzyć nam bardzo mocnego bólu, który promieniuje i nie pozwala myśleć. Jest to jeden z tych bólów, który całkowicie nas dekoncentruje i nie potrafimy normalnie funkcjonować podczas gdy ząb nas boli.

Jednym z domowych sposobów radzenia sobie z takim bólem jest czosnek. Czosnek ma silne właściwości przeciwdrobnoustrojowe i przeciwzapalne. To czyni go jedną z najlepszych naturalnych lekarstw, które powinniśmy mieć w domu.

Czosnek możesz używać go w takim stanie w jakim jest, albo zwiększyć jego skuteczność dodając do niego inne składniki i stosując miejscowo na ból zęba. Pamiętaj, że nie zwalnia cię to z wizyty u dentysty. Chory ząb należy leczyć. Jeśli nie masz jednak teraz na to czasu możesz sobie ulżyć w problemie i stosować przez 3-4 dni czosnek, który pomoże Ci pozbyć się problemu bolących zębów.

Tak jak mówiliśmy czosnek możesz stosować w takiej formie jakiej jest. To najszybszy sposób, wystarczy go zmiażdżyć by uwolnić allicynę i rozsmarować wokół bolącego zęba. Jednak lepsze efekty wykorzystamy gdy trochę zmodyfikujemy nas przepis i do czosnku dodamy kilka rzeczy.

Czosnek na ból zęba

Wykonamy teraz papkę, którą następnie będziemy okładać bolący ząb. Do jej wykonania będziemy potrzebować oprócz czosnku kilku składników, które na pewno macie w swojej kuchni.

Składniki

  • 1 łyżeczka czarnego pieprzu (działa przeciwbólowo)
  • 1 łyżeczka soli (działa antyseptycznie)
  • 1 łyżka przeciśniętego przez praskę czosnku (antybiotyk)

Przygotowanie

Składniki zmieszaj ze sobą. Za pomocą wacika nałóż mieszankę na ząb, który Cię boli i pozostaw na kilka minut. Po tym zabiegu przepłucz usta słoną wodą. Zabieg powtarzaj raz dziennie przez 4-5 dni. Kuracja ta nie tylko sprawi, że ząb nie będzie bolał, ale również w przypadku np. stanów zapalnych dziąseł może całkowicie wyleczyć problem.

Źródło artykułu: https://www.fabhow.com/use-garlic-for-tooth-problems.html

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły