Jakie zasady bezpieczeństwa obowiązują w ŻÓŁTEJ STREFIE

Zdrowie Data publikacji: 15 października 2020

Po ostatniej konferencji Premiera Mateusza Morawieckiego zapowiedziano nowe obostrzenia, które wynikają ze strategii rządu w walce z koronawirusem.

Strategię tę podzielono na trzy filary. Pierwszym z nich jest bezpieczeństwo Polaków, a przede wszystkim seniorów. Drugim jest zachowanie wydolności systemu ochrony zdrowia, a trzecim walka z koronawirusem przy jak najmniejszym wpływie na gospodarkę.

fot. Kancelaria Premiera

Strefa żółta

Poniżej znajduje się mapa, która będzie obowiązywać od 17 października. Widoczny jest na niej podział na strefę czerwoną i żółtą. Zgodnie z wprowadzeniem na terenie całego kraju strefy żółtej, wszystkie miasta i powiaty, które nie znajdują się w strefie czerwonej, należą do strefy żółtej.

fot. Kancelaria Premiera

Ograniczenia w strefie żółtej

Gospodarka

  1. Działalność gastronomi jedynie w godzinach od 6 do 21. Później posiłki jedynie na wynos. Może być zajęty jedynie co drugi stolik.
  2. Transport publiczny ograniczony do 50% miejsc siedzących lub 30% wszystkich.

Życie społeczne

  1. Wesela i imprezy okolicznościowe do maksymalnie 20 osób. Bez zabawy tanecznej. Ograniczenie to będzie obowiązywać od 19 października.
  2. Maksymalnie 1 osoba na 4 mkw podczas uroczystości religijnych.
  3. Zgromadzenia publiczne ograniczone do 25 osób.

Edukacja, sport i kultura

  1. Szkoły wyższe i ponadpodstawowe w modelu nauczania hybrydowego.
  2. Wydarzenia sportowe bez udziału publiczności
  3. Wydarzenia kulturalne ograniczone do 20% publiczności.
  4. Zawieszona działalność basenów, aquaparków i siłowni.
fot. Kancelaria Premiera

Zobacz również jakie zasady bezpieczeństwa obowiązują w strefie żółtej.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły