Jakie ograniczenia zostaną zniesione od 4 maja?

Bez kategorii Lifestyle Data publikacji: 30 kwietnia 2020 / Aktualizacja: 2022-03-28

4 maja wchodzi w życie II etap znoszenia ograniczeń. Przygotowaliśmy dla Was krótkie zestawienie zmian, które wejdą w życie.

Otwarcie hoteli i obiektów noclegowych

Od 4 maja nastąpi otwarcie obiektów noclegowych oraz hoteli. Zamknięte pozostaną jednak dalej miejsca rekreacyjne, bary, restauracje, kluby fitness, salony urody czy kina.

Otwarcie galerii handlowych od 4 maja

Otwarte zostaną galerie handlowe, ale zamknięte pozostaną kina czy przestrzenie rekreacyjne. Nadal jednak obowiązuje ograniczenie do 1 klienta na 15 mk2 powierzhcni.

Od 6 maja otwarte zostaną przedszkola i żłobki

Nie będzie to jednak pełne otwarcie. W placówkach tych będzie obowiązywał reżim sanitarny. Będą ograniczone liczebności grup, a pobyt w przedszkolu czy żłobku będzie wiązał się z przestrzeganiem nowych zasad sanitarnych w tych miejscach. Mówi się również o tym, że pierwszeństwo będą mieć dzieci rodziców, którzy w jakiś sposób związani są z walką z koronawirusem np. pracownicy ochrony zdrowia, służb mundurowych czy zakładów produkcyjnych związanych z koronawirusem.

Pomysł też krytykowany jest przez samorządowców. To, że nie zostaną otwarte one od 6 maja zapowiedział już chociażby Prezydent Warszawy w komunikacie na Facebooku. Dlatego każdy musi śledzić sytuację w swoim mieście.

Od 4 maja wrócą rehabilitacje

Od tej daty każdy będzie mógł uczestniczyć w zabiegach rehabilitacyjnych, ale nie dotyczy to salonó masaży.

Od 4 maja nastąpi otwarcie niektórych instytucji kulturalnych

Otwarte ponownie mają zostać galerie sztuki, muzea czy biblioteki.

Podobne artykuły