Jak zrobić domową ciastolinę dla dzieci

DIY Parenting Data publikacji: 15 października 2016

2016-10-15_153413

Ciastolina Play-Doh to spory wydatek. Sama jej nie kupowałam moim dzieciom bo uważam ją za zbyt drogą aby była tego warta. Tym bardziej, że własną ciastolinę możemy zrobić dużo taniej i równie wiele frajdy przysporzy ona dzieciom. Dlatego dzisiaj przedstawię Wam sposób na zrobienie domowej ciastoliny. Mam nadzieję, że Waszym dzieciom również spodoba się zabawa nią :) Ciastolina również będzie ładnie pachniała bo będzie w niej galaretka wiśniowa :)

Składniki:

  • galaretka wiśniowa
  • sól kuchenna
  • olej roślinny
  • trochę mąki
  • ciepła woda

Najpierw dodajemy jedną szklankę mąki do miski, pół szklanki soli i dwie łyżeczki oleju. Dodajemy też 85g galaretki i szklankę ciepłej wody. Mieszamy wszystko razem i gdy wystygnie masa będzie gotowa. Jeśli chcesz aby miała lepszy kolor dodaj jeszcze barwnika. Możesz też używać różnych smaków galaretek aby uzyskać inne kolory.

Zobaczcie również sposób jej przygotowania na filmiku poniżej. Najważniejsze jest, że ciastolina nie barwi rąk, nie brudzi ich i nie zawiera szkodliwych substancji więc jeśli dziecko przypadkiem trochę jej zje to nie powinno mu się nic groźnego stać.

Podobne artykuły