Jak zgłosić sprzedaż samochodu Gothaer

Po sprzedaży samochodu należy głosić to swojemu ubezpieczycielowi, tym razem zajmiemy się TU Gothaer. Jeśli zastanawiasz się jak zgłosić sprzedaż samochodu w Gothaer to dzisiaj wytłumaczymy Ci to krok po kroku. Pamiętaj, że musisz to zrobić bo jest to w Twoim interesie.

Jak zgłosić sprzedaż samochodu Gothaer

Gdy sprzedamy auto kupującemu przekazujemy komplet dokumentów w tym polisę OC. Warto również zgłosić ten fakt do Urzędu Komunikacji. Teoretycznie nie jest to wymagane bo kupujący i tak musi się tam udać by auto przerejestrować na siebie. Jeśli tego jednak nie zrobi wszelkie mandaty będą trafiać do właściciela samochodu czyli według wiedzy urzędu do nas. Dlatego jeśli zdecydowaliście się nie zgłaszać do Urzędu Komunikacji to pamiętajcie o zachowaniu umowy sprzedaży, która w takiej sytuacji będzie dowodem dla Was, że auta już nie posiadaliście i nim nie jeździliście.

Kolejną rzeczą, którą musimy zrobić jest zgłoszenie sprzedaży samochodu do ubezpieczalni. Mamy na to 14 dni, a dzięki temu chroni nas to przed obciążeniem z tytułu składek na polisę OC. Załóżmy bowiem sytuację, że nowy właściciel zrezygnuje z płacenia składek, a my będziemy dalej widnieć jako ubezpieczający. Dlatego zwróci się on do nas by te składki uregulować. Po końcu okresu ubezpieczeniowego również trafi do nas przedłużenie ubezpieczenia. Dlatego taką czynność warto zrobić, a my dzisiaj przeprowadzimy Was przez proces zgłaszania sprzedaży samochodu w Towarzystwie Ubezpieczeniowym Gothaer.

To czego będziemy potrzebować to umowa kupna-sprzedaży. Na niej powinny znaleźć się wszystkie dane kupującego takie jak adres zamieszkania czy numer PESEL. To istotne dlatego dopilnujcie by osoba kupująca auto wpisała je na umowie. Z niej teraz weźmiemy dane, które będą potrzebne do zgłoszenia.

Zanim jednak do tego przystąpimy umowę należy zeskanować na komputerze. Zgłoszenie będzie przebiegało w bardzo wygodny sposób bo drogą elektroniczną, dlatego nie musimy szukać oddziału ubezpieczyciela czy wysyłać listu pocztą. Będziemy jednak musieli załączyć umowę dlatego potrzebny jest nam skan. Jeśli nie macie w domu skanera nie musicie się tym martwić. Na pewno macie telefon komórkowy z aparatem i nim możecie wykonać skan. Jak to zrobić pisaliśmy już w tym artykule. Następnie skan wysyłamy sobie na maila lub zgrywamy bezpośrednio na komputer i zapisujemy bo będzie nam zaraz potrzebny.

Teraz przechodzimy na stronę główną Gothaer. Na samym dole w stopce strony w sekcji Kontakt znajdziemy link do Obsługa online. Klikamy go i otworzy nam się kolejna strona, która zawiera odnośniki do spraw, które drogą elektroniczną możemy załatwić.

W sekcji zmiana na polisie klikamy Chcę zgłosić sprzedaż. Zostaniemy przeniesieni do prostego formularza, w którym musimy wpisać dokładne dane zbywcy samochodu czyli jego dane personalne, adres i numer PESEL. Tak samo w przypadku nabywcy czyli osoba, która auto od nas kupiła. Dodatkowo podajemy numer polisy, warto więc zrobić sobie jej zdjęcie przed oddaniem kupującemu. Jeśli tego nie zrobiliście zadzwońcie do Gothaer na infolinię pod numerem  22 469 69 69 i poproście konsultanta o podanie numeru polisy. Na koniec dodajemy jeszcze swoje dane kontaktowe i wgrywamy skan naszej umowy.

Klikamy wyślij i to wszystko. Zgłoszenie zostało przyjęte i jego realizacja potrwa 5 dni. W ten sposób wygodnie zgłosiliście sprzedaż auta w Gothaer i to bez wychodzenia z domu. Mamy nadzieję, że ten poradnik okazał się dla Was przydatny.

Zobacz również: Kupiliście auto i handlarz Was oszukał? Zobaczcie jak walczyć z nieuczciwym handlarzem!

Skomentuj

Jak zgłosić sprzedaż samochodu Gothaer