Jak zapobiec powstawaniu rozstępów

Uroda Data publikacji: 29 września 2015 / Aktualizacja: 2017-03-02

Miniaturka-Facebook

Rozstępy to zmora wszystkich kobiet. Jeśli chcesz zapobiec powstawaniu rozstępów skąd one się biorą. Możesz napotkać na dwa rodzaje rozstępów, czerwone i białe. Pojawiają się na udach brzuchu, ale też innych miejscach np. pod pachami jeśli szybko przytyjemy. Skóra wtedy się rozciąga, a zawarte w niej włókna kolagenowe zaczynają się rozrywać tworząc blizny.

Jak zapobiec rozstępom

Rozstępy to też rzecz, która towarzyszy silnie podczas ciąży, dlatego jeśli chcesz zapobiec ich powstawaniu pamiętaj żeby dobrze nawilżać skórę. Idealnie do tego sprawdzi się oliwka dla dzieci, która jest bardzo delikatna i zazwyczaj nie uczula. Jeśli jednak po niej masz zaczerwienienia możesz sięgnąć po naturalne środki jak olej kokosowy, którym też nawilża się dzieci. Kupisz go w większości sklepów.

Dobrze rozciągnięta skóra też nie będzie tak pękać dlatego też ważna jest aktywność fizyczna, która ujędrnia skórę, ale też sprawi, że nie będziesz zbyt szybko tyć. Ćwiczyć można również w ciąży o czym nie wie wiele kobiet. W Wielu szkołach rodzenia są specjalne zajęcia gimnastyczne, które potem ułatwiają poród.

Podobne artykuły