Jak wyprasować ubrania bez żelazka

Porady Data publikacji: 11 września 2015 / Aktualizacja: 2019-07-14

Nie masz na urlopie żelazka? To wcale nie problem. Swoje ubrania możesz wyprasować również bez niego. Dzisiaj przedstawimy Wam klika prostych sposobów na prasowanie bez użycia żelazka :)

Jak prasować bez żelazka

Przy użyciu prysznica

Gdy kąpiemy się pod prysznicem w całej łazience unosi się gorąca para wodna. Dzięki temu przy okazji możemy wyprasować zagniecioną koszulę. Dobrze zamknij drzwi od łazienki, a koszulę powieś na wieszaku. Dostatecznie daleko aby się nie zachlapała, ale jak najbliżej prysznica. Teraz weź długi i ciepły prysznic, a po wyjściu zagniecenia na bluzce wyrównają się.

Za pomocą suszarki do włosów

W większości hoteli znajdziemy suszarki do włosów. Często bierzemy je też ze sobą na urlop. Jeśli masz jakaś pod ręką to wystarczy gorącym powietrzem wyrównać zagniecenia. Trzymaj ją w odległości ok. 5 cm od ubrania i nie zbyt dług w jednym miejscu.

Przy użyciu rondelka

Masz kubek, rondelek lub jakieś inne naczynie, które możesz trzymać, ale się nim nie oparzyć? Wlej do niego wrzątku. Na ubranie połóż ręcznik lub ściereczkę by go nie zabrudzić. A następnie za pomocą rondelka ze wrzątkiem wyprasuj ubranie :)

Podobne artykuły