Jak wyhodować cytrynę w domu

DIY Data publikacji: 14 września 2016

Własne drzewko cytrynowe to nie tylko fajna dekoracja do mieszkania, ale też sposób na nudę i niekończące się źródło świeżych cytryn :)  Dodatkowo cytryna jest bardzo mało wymagająca i nie musisz poświęcać na jej hodowlę dużo energii.

fot. boredomtherapy.com

fot. boredomtherapy.com

Najważniejsze jest by zapewnić mu optymalne warunki. Drzewko cytrynowe już po wyrośnięciu powinno znajdować się na słońcu przez 9 godzin dziennie więc dobrze wybierz okno, w którym będziesz je hodować. Druga kwestia to regularne nawadnianie drzewka. Wtedy po około pół roku możesz spodziewać się pierwszy cytryn :) Możesz kupić gotowe drzewko, które będziesz pielęgnować lub zacząć zupełnie od początku.

fot. boredomtherapy.com

fot. boredomtherapy.com

Jak wyhodować drzewko cytryny

Będziemy potrzebować:

  • nasiona cytryny
  • gleba
  • doniczka

Wypełniamy doniczkę do 3/4 jej objętości ziemią. Wyjmujemy nasiona z cytryny, najlepiej takiej bio cytryny dobrej gatunkowi i wkładamy je do ziemi.

fot. fedandfit.files.wordpress.com

fot. fedandfit.files.wordpress.com

Na początku ziemię podlewamy i przykrywamy folią robiąc w niej jedynie kilka otworów. Niech doniczka stoi w ciepłym i słonecznym miejscu. Codziennie spryskuj ją wodą, a po dwóch tygodniach drzewko wykiełkuje.

fot. growingwildceeds.files.wordpress.com

fot. growingwildceeds.files.wordpress.com

Od tego momentu zaczyna się cała zabawa, o której Wam mówiliśmy. Trzeba zapewnić cytrynie odpowiednio dużo światłą oraz nawodnienia. Za to później odwdzięczy nam się świetnym wyglądem i owocami :)

lemon-793906_960_720

Podobne artykuły