Jak wyczyścić żelazko

Porady Data publikacji: 19 listopada 2015

Miniaturka-Facebook

Na początek musimy pamiętać o tym, żeby zabrać się za to w momencie gdy żelazko całkowicie wystygnie. Czyszczenie nagrzanego żelazka może być niebezpieczne z powodu zagrożenia oparzeniem. Dodatkowo, czyszczenie rozgrzanego żelazka nie przyniesie oczekiwanego rezultatu.

Podstawowym sposobem usuwania brudu z płyty żelazka jest umycie go szmatką nasączoną octem. Jeżeli zabrudzenie jest duże i sam ocet nie pomaga, warto dodać do niego odrobinę sody oczyszczonej.

Aby usunąć nagromadzony w otworach na parę brud, można użyć patyczków kosmetycznych, delikatnie usuwając z nich zanieczyszczenia. Nie używaj noża ani niczego ostrego, gdyż możesz porysować taflę żelazka.

Innym popularnym sposobem na czyszczenie jest użycie soli. Wystarczy, że na kawałek gazety wysypiemy sól i będziemy ją prasować aż do momentu zniknięcia osadu.

Przy pomocy roztworu wody z octem, w proporcji 1:1, można wyczyścić zbiornik na wodę. Przygotowany w ten sposób roztwór należy wlać do zbiornika. Następnie wystarczy włączyć żelazko i poczekać aż substancja wyparuje. Następnie powtarzamy tę czynność, lecz już tylko przy użyciu samej wody.

Podobne artykuły