Jak wybrać pomarańcze bez pestek

Kategoria: Porady
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2015-09-03 / Aktualizacja: 2018-11-27

Jak wybrać pomarańcze bez pestek

Być może kupując pomarańcze chciałabyś kupić takie, które w środku nie mają pestek. Jest na to sposób! Dzięki temu zmieni się sposób w jaki zaczniecie kupować pomarańcze w sklepie. Te bez pestek na pewno będą lepiej wyglądać jako dekoracja do ciast, deserów czy drinków. Będzie się je również przyjemniej jadło i obierało, gdy nie trzeba ze środka wydłubywać gorzkich nasion.

Aby kupić pomarańczę bez pestek wystarczy zwrócić uwagę na jej wygląd. Obróć pomarańczę dołem do siebie i zobaczy czy ma ona „pępek”. Jest on częścią drugiego owocu, który wytworzył się wewnątrz pomarańczy. Jeśli kupisz taką pomarańczę, nie będzie ona miała w środku ani jednej pestki, łatwiej ją obierzesz, ale będzie również słodsza od tej, która pestki ma! Gdy ją przekroisz na pół zobaczysz w środku jakby zalążek małej pomarańczy.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Jeśli tego pępka nie zobaczysz, a pomarańcz będzie normalnie wklęśnięta, oznacza to, że ma w środku pestki. Takich jest zdecydowanie najwięcej, ale teraz wiedząc na co zwrócić uwagę, będziesz umiała kupić pomarańcze bez pestek.

Podobne artykuły