Jak w nietypowy sposób wykorzystać torebki herbaty?

Kategoria: Porady
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2015-07-20

herbata

1. Nawożenie roślin
Ze względu na swoje właściwości, herbata to doskonały nawóz pochodzenia organicznego. Umieść torebkę po herbacie na dnie doniczki, zakrywając zrobiony w niej otwór. Dzięki temu herbata nie tylko odżywi roślinę, ale zapobiegnie wyciekaniu z doniczki nadmiaru wody.

2. Ukojenie suchej skóry
Gdy nalewasz wodę do kąpieli, umieść pod kranem 2-3 torebki zielonej herbaty. Antyoksydanty zawarte w zielonej herbacie nawilżą twoją skórę, niosąc jej ukojenie.

Zaobserwuj nas na Facebooku

3. Neutralizacja zapachów z kuwety
Nawet jeśli będziesz czyścić kuwetę twojego kota codziennie i tak będzie się z niej wydobywał nieprzyjemny zapach. Żeby go zneutralizować, umieść w kuwecie kilka zużytych suchych torebek po herbacie. Antybakteryjne właściwości herbaty zwalczą nieprzyjemną woń.

4. Czyszczenie mebli z drewna
Po zaparzeniu herbaty, użyj torebek do przetarcia nimi mebli. Połysk gwarantowany.

5. Pielęgnacja cery
Umieszczenie na twarzy kilku ciepłych, wilgotnych torebek herbaty zwęża pory i redukuje cienie pod oczami.

6. Usuwanie kurzajek
Składniki zawarte w czarnej herbacie bardzo skutecznie usuwają kurzajki. Połóż na kurzajkę wilgotną torebkę herbaty i pozostaw na 15 minut. Czynność tę wykonuj przez kilka dni rano, w ciągu dnia i na noc. Zobaczysz, że już wkrótce kurzajka zniknie!

7. Pochłanianie brzydkich zapachów
Torebki herbaty sprawdzą się nie tylko w przypadku kociej kuwety. Pomogą pozbyć się brzydkich zapachów z butów (umieść po jednej torebce w każdym z butów i pozostaw na parę dni), szaf, lodówek i innych nieprzyjemnie pachnących miejsc.

8. Problemy z zębami
Ciepła torebka z herbaty przyłożona do chorego, ropiejącego zęba, pomoże złagodzić ból i zmniejszyć infekcję. Umieszczenie torebki w dziurze po wyrwanym zębie zatamuje krwawienie i zadziała przeciwbólowo.

9. Hobby
Torebki herbaty mogą być używane do wykonywania różnych ozdób. Dzięki nim możesz na przykład postarzyć papier lub farbować ubrania.

10. Trądzik
Umieszczenie torebki herbaty na pryszczu sprawi, że stan zapalny ulegnie zahamowaniu, a cera w tym miejscu oczyści się. Torebki z herbatą są również doskonałe na rumień, opuchliznę, a nawet opryszczkę!

Podobne artykuły