Jak usunąć zapach moczu?

Porady Data publikacji: 24 lutego 2015 / Aktualizacja: 2017-04-03

Twój pupil załatwił potrzebę na kanapie lub fotelu? Zobacz jak usunąć zapach moczu! Jest to bardzo proste, wystarczy sprytny domowy sposób.

Ocet, soda oczyszczona i woda

Jednym z domowych sposobów na pozbycie się zapachu moczu jest przygotowanie pasty z sody oczyszczonej i wody. Mieszamy oba składniki w takich proporcjach aby powstałą z nich gęsta pasta, którą wcieramy w plamę. Papkę pozostawiamy na 15 minut.

Po tym czasie zmywamy ją nasączoną w occie ściereczką. Miejsce osuszysz używając papierowych ręczników, wystarczy dociskać je do plamy. Po takim zabiegu zapach powinien zniknąć. Staraj się go jednak nie powtarzać zbyt często bo możesz odbarwić tkaninę. Aby przyśpieszyć schnięcie możesz wykorzystać suszarkę do włosów.

Woda utleniona

Woda utleniona to drugi sposób na pozbycie się zapachu moczu z mebli. Jest bardzo skuteczny, ale najlepiej jest spróbować na jakimś niewidocznym miejscu bo woda utleniona niektóre tkaniny może uszkodzić. Spryskaj plamę wodą utlenioną i pozostaw na parę minut, a po tym czasie osusz papierowymi ręcznikami.

Podobne artykuły