Jak usunąć rozstępy w sześć tygodni!

Uroda Data publikacji: 01 kwietnia 2016

2016-04-01_193310

Chcesz pozbyć się rozstępów w sześć tygodni i w wakacje cieszyć się pięknym i zadbanym ciałem? To możliwe jeśli zastosujesz się do naszych wskazówek.

Rozstępy nie są estetyczne, to każda z nas wie i każda na pewno chciałaby się ich pozbyć. Dlaczego jednak one powstają? Najczęściej odpowiedzialne za to są szybki przyrost masy ciała, ciąża, dojrzewanie, niewłaściwe stosowanie kosmetyków czy same uwarunkowania genetyczne. Co jednak zrobić gdy już się pojawią?

Masaż olejem kokosowym

olej-kokosowy

W miejscach w których skóra jest rozciągana, nawet jeśli nie pojawiły się tam jeszcze rozstępy zacznij wmasowywać olej kokosowy. Rób to codziennie po wieczornej kąpieli. Wykonuj ruchy w jedną stronę w kierunku serca by ułatwić krążenie krwi. Dobrze rozciągnięta skóra, która jest wymasowana, dobrze ukrwiona i nawilżona nie będzie tak łatwo poddawać się rozstępom, a już widoczne będą zanikać.

Regularne ćwiczenia

cwiczenia_w_domu-40f9cafb32f5a01d939a339770936439

Jeśli chcemy pozbyć się rozstępów niestety też musimy trochę ruszyć nasze pupy do ćwiczeń. Dzięki temu rozciągniemy naszą skórę, sprawimy, że będzie bardziej elastyczna i jednocześnie spalimy tkankę tłuszczową. Już wiele mogą dać same spacery jeśli nie jesteś w stanie ćwiczyć lub nie chcesz tego robić – więcej przeczytasz o tym tutaj. Zobacz również proste ćwiczenia, które możesz wykonywać w domu.

Pij dużo wody

Zadbaj o odpowiednie nawodnienie organizmu. Pomoże ona usuwać z organizmu toksyny, które również są odpowiedzialne za tworzenie się cellulitu. Nasza skórka składa się z 64% z wody, dlatego trzeba ją regularnie uzupełniać by nasze ciało było odpowiednio nawilżone i elastyczne. Unikaj jednak słodkich napojów, pij wodę naturalną. Jeśli nie wiesz ile wody dziennie powinnaś pić zobacz na poniższą tabelkę. Pamiętaj że zupa czy herbata to również woda i powinnaś ją uwzględnić mniej więcej w dziennej normie.

Miniaturka-Facebook-11

Usuwaj martwe komórki skóry

Martwe komórki skóry powinny być regularnie usuwane. Dzięki temu unikniesz rozstępów, a te już powstałe będą szybciej się goić i będą coraz mniej widoczne. Idealnie do tego nadaje się peeling kawowy, który za grosze możesz sama zrobić w domu, ale oczywiście możesz użyć dowolnego innego peelingu kupionego w drogerii.

peeling

Mamy nadzieję, że skrupulatnie podejdziecie do tematu i zastosujecie wszystkie rady w swoim codziennym życiu. Systematyczność i konsekwencja są tutaj kluczem do sukcesu :) Życzymy powodzenia i podzielcie się w komentarzach swoimi wrażeniami za jakiś czas!

Podobne artykuły