Jak usunąć nieprzyjemny zapach z butów

Kategoria: Porady
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2015-12-11

Świąteczne wizyty u znajomych i rodziny mogą być krępujące, jeśli nasze buty nie pachną zbyt ładnie. W tym krótkim poradniku dowiecie się w jaki sposób odświeżyć swoje buty szybko i skutecznie.

Miniaturka-Facebook

Soda oczyszczona

To jeden z bardzo skutecznych sposobów na usunięcie nieprzyjemnego zapachu z butów. Wystarczy, że wsypiesz łyżkę sody do buta i zostawisz na noc. Nie martw się, rano bez problemu ją wyczyścisz. Jeśli wolisz możesz wrzucić ją do bawełnianego woreczka.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Soda też jest przydatna w usuwaniu przykrych zapachów w innych miejscach jak np. łazienka. Wystarczy gdzieś za szafką albo toaletą zostawić miseczkę sody, wchłonie ona brzydkie zapachy i do tego wilgoć!

Usuwanie bakterii

Smród to nic innego jak działanie bakterii. Wystarczy ich się pozbyć aby pozbyć się przykrego zapachu. Najłatwiej jest to zrobić zamykając buty w foliowym szczelnym worku i wkładając na noc do zamrażarki. Bakterie w tak niskiej temperaturze wyginą.

Jak zapobiegać?

No dobrze usunęliśmy przykry zapach. Co teraz zrobić aby on nie powrócił?

Po pierwsze, nie chodź cały dzień w butach. Nogi się pocą nie jest to  nic dziwnego. Jeśli cały dzień spędzasz w butach zapach będzie powracał. W pracy czy w domu zakładaj kapcie a buty zostaw aby mogły się przewietrzyć. Wtedy warto wrzucić do nich coś co pochłonie wilgoć jak woreczek ryżu czy właśnie woreczek z sodą.

Regularnie myj buty. Ja swoje buty piorę i nic się im złego nie dzieje, a są to np. New Balance i po praniu są jak nowe. Zadbaj również o higienę stóp.

 

Podobne artykuły