Jak ukryć kable od telewizora?

DIY Data publikacji: 16 października 2016

Wiszące kable od telewizora to rzecz, która może doszczętnie zniszczyć nasz mizernie zaplanowany salon. Są po prostu okropne, a jest ich coraz więcej. Kabel zasilania, kabel od dekordera, kabel hdmi do konsoli dziecka i co jeszcze? Wystarczy 15 minut aby tych wszystkich kabli pozbyć się z widoku naszych oczu. Będzie to najprostszy do wykonania sposób.

untitled-1

Czego będziemy potrzebować?

  • korytko na kable z PVC
  • kołki szybkiego montażu
  • farba w kolorze naszej ściany
  • pędzel do malowania
  • wkrętarka i wiertło o średnicy kołków

Co robimy?

Pewnie już się domyślacie. Rynienka na kable będzie zamocowana na ścianie bezpośrednio pod telewizorem dlatego będziemy potrzebować farby. Jest to najszybszy sposób jaki możemy wykonać. Oczywiście efekt byłby dużo lepszy jeśli kable schowane byłyby pod tynkiem, ale jeśli nie chcemy robić brudu albo jesteśmy już po remoncie i tego nie zaplanowaliśmy, to jest to najszybsze częściowe wyjście, które daje moim zdaniem zadowalający efekt końcowy.

2016-10-16_155108

Zaczynamy od zmierzenia wysokości korytka i przycięcia go jeśli jest taka konieczność. Następnie na ścianie wyznaczamy środek telewizora i rysujemy pionową kreskę od poziomicy. Wzdłuż niej przymocujemy korytko na kołki szybkiego montażu. Wszystkie kable chowamy do środka, korytko zamykami i malujemy farbą. Normalna farba bez problemu powinna przykleić się do niego za pierwszym lub drugim razem.

Każdą czynność zobaczycie na instrukcji wideo, która znajduje się poniżej. Mam nadzieję, że ten prosty sposób Wam się spodoba i go wykonacie bo jest bardzo prosty do wykonania i jednocześnie nie ma przy tym wiele brudu.

Podobne artykuły