Jak sprawić, aby lusterka w aucie przestały parować?

Kategoria: Motoryzacja
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2021-10-16

Jesienią i zimą w naszych samochodach parują lusterka co znacznie utrudnia wykonywanie niektórych manewrów, takich jak zmienianie pasa ruchu czy cofanie. Jest to nie tyko irytujące, ale również niebezpieczne. Warto więc znać kilka trików, które mogą pomóc nam rozwiązać ten problem. Poznacie je w tym artykule.

Oczywiście zawsze przed odjazdem możemy użyć gąbeczki lub skrobaczki do szyb, aby pozbyć się lodu lub pary z lusterek. Zajmuje to jednak czas, a problem pojawia się, gdy lusterka znów zaparują w czasie jazdy. Dlatego wypróbujcie jeden z naszych sposobów, aby zapobiec całkowicie parowaniu lusterek.

Nieparujące lusterka za sprawą ziemniaka

Ten prosty trik możesz wykorzystać, aby zapobiec parowaniu lusterek zewnętrznych w samochodzie. Wystarczy, że idąc do samochodu weźmiesz ze sobą przekrojone na pół ziemniaka. Jedną połówką natrzyj lusterko od strony kierowcy, a drugą od pasażera. Gdy wyschnie delikatnie je wypoleruj miękką szmatką i gotowe. Lusterka nie będą już parowały.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Pianka do golenia zapobiega parowaniu lusterek

Być może znacie trik, który wiele osób stosuje w swojej łazience. Podczas kąpieli lustro paruje, co później utrudnia nam korzystanie z niego. Jeśli na lustro nałożymy piankę do golenia, a następnie polerujemy. Dzięki temu lustro nie paruje. Ten sam trik możemy wykorzystać na lusterkach bocznych naszego samochodu, a nawet na szybie wewnętrznej, dzięki czemu rano nie będziemy musieli czekać, aż odparuje.

Preparaty anti-fog

Na rynku znajdziemy wiele preparatów typu „anti-fog”. Zapobiegają one parowaniu szyb i lusterek. Działają zazwyczaj do kilku tygodni, a po tym czasie musimy znów umyć powierzchnię i zaaplikować środek na nowo.

WD-40 na parujące lusterka

Wystarczy, że spryskasz ściereczkę środkiem WD-40, a następnie umyjesz nim lusterka w samochodzie. Środek ten stworzy na nich powłokę, dzięki której nie będą one parowały. Efekt utrzyma się przez jakiś czas, a gdy lusterka znów będą parować wystarczy powtórzyć czynność.

Podobne artykuły