Jak skutecznie robić listy zakupów i nie wydawać niepotrzebnie pieniędzy na zakupach

Kategoria: Porady
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2016-01-18

Lista zakupów to najważniejsza rzecz jaką powinniśmy ze sobą mieć na zakupach. Powinniśmy się jej również trzymać bo takie usystematyzowanie naszych potrzeb sprawi, że kupimy tylko to czego potrzebujemy zamiast wydawać pieniądze na rzeczy, które nas skuszą, ale są nam zbędne. Dzięki temu podreperujecie swój domowy budżet.

rf24fsedbsr_004_front_open_with_food2_silver

Lista zakupów to podstawa

Zanim wyjdziesz na zakupy wymyśl menu na kilka dni i zapisz składniki, które potrzebujesz do wykonania potraw. Dodatkowo przejrzyj lodówkę oraz przyprawy i zobacz co jest, a czego do wykonania tych potraw Ci brakuje. Inaczej staniesz w sklepie zastanawiając się ile przyprawy Curry potrzebujesz i weźmiesz trzecią niepotrzebną torebkę bo dwie w domu już leżą. Nie raz tak miałam. Dlatego lista zakupów to podstawa.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Zrób zdjęcie lodówki

Przed wyjściem otwórz lodówkę i zrób jej zdjęcie. Wtedy gdy na zakupach będziesz chciała coś wziąć bo nie będziesz pewna czy to jest w domu to wystarczy otworzyć zdjęcie w telefonie i przejrzeć co mamy w lodówce, a czego brakuje. Np. czy jest jeszcze jakaś śmietana? :) Taki prosty trik nie raz potrafi zaoszczędzić parę złotych.

Rób zakupy przez internet

Od kiedy u mnie Tesco oferuje zakupy z dowodem coraz częściej zaczynam korzystać z tego wyjścia. Nie muszę jechać do sklepu i tracić na to czas, a po drugie kupuję rzeczy, które mi są potrzebne. Nie przechodzę przez kilkanaście półek, a potem nie stoję przy kasie skąd zewsząd atakują mnie promocje „drugi za pół ceny”, ale atrakcyjne przekąski, na które masz ochotę. Okazuje się wtedy, że te parę złotych za dowóz szybko się zwraca  w rzeczach, które kupilibyśmy niepotrzebnie. Dodatkowo zaoszczędzamy czas i pieniądze na dojazd :)

Podobne artykuły