Jak schudnąć? Nie czekaj zbyt długo z jedzeniem.

Zdrowie Data publikacji: 29 października 2020

Chcesz skutecznie schudnąć? Nie czekaj zbyt długo z jedzeniem – może brzmi to dziwnie. Mam schudnąć, a jednocześnie jeść szybciej, częściej? Tak i to z bardzo prostego powodu.

Nie czekaj z jedzeniem, aż zgłodniejesz

Na pewno znacie to, jak idziecie do sklepu głodni, to kupujecie dużo niezdrowych i gotowych rzeczy bo macie wtedy na nie ochotę. Tak samo jest gdy jesteśmy głodni. Sięgamy po to co najszybciej zaspokoi nasz głód, często coś niezdrowego, szybkiego w przygotowaniu, albo już jakiś gotowy fast-food.

Powinniśmy wyznaczyć sobie stałe godziny posiłków w trzygodzinnych odstępach czasu w ciągu dnia. Wiedząc wcześniej o posiłku zdążymy przygotować sobie coś zdrowego, przemyśleć co możemy zjeść lub zrobić, by było to zdrowe, a jednocześnie sycące.

Jeśli natomiast z jedzeniem poczekacie do momentu, aż poczujecie głód, wtedy będziecie sięgać po rzeczy niezdrowe i już gotowe. Będziecie chcieli jak najszybciej zaspokoić poczucie głodu, które jest bardzo ważną potrzebą i ugruntowaną mocno w naszej naturze. Jedzenie jest niezbędne do życia, tak samo jak picie.

Pamiętajcie o tym, że to tylko jedna ze wskazówek, która może pomóc Wam w osiągnięciu idealnej wagi. Dlatego warto pogłębić swoją wiedzę o kilka dodatkowych artykułów, które podlinkujemy Wam poniżej:

  1. Odchudzanie zaczyna się od samego rana, oto błędy, które najczęściej nam utrudniają zrzucenie wagi
  2. Jak spacery wpływają na odchudzanie
  3. Jak schudnąć bez liczenia kalorii? Zrób 4 rzeczy i zobacz efekty!
  4. Nie możesz schudnąć? Sprawdź tę jedną rzecz!
  5. Czy możemy wpłynąć na swój metabolizm?

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły