Jak schudnąć 3kg w ciągu tygodnia jedząc na śniadanie banany!

Zdrowie Data publikacji: 06 października 2016

Chcesz schudnąć jedząc codziennie rano banana? Możesz w ten sposób zrzucić od 3 do 5 kilogramów. Tą dietę wymyślił Hitoshi Watanabe i po raz pierwszy opublikował ją w swojej książce The Morning Banana Diet

2016-10-06_201229

Założenia diety są bardzo proste. Wczesnym rankiem jemy tylko banany i popijamy wodą o temperaturze pokojowej. To dziwne, bo przecież banany nie sprzyjają odchudzaniu, a jednak dieta działa. Do obiadu powinniśmy się wstrzymać z jedzeniem czegokolwiek. Oczywiście obiad powinien być jak najbardziej dietetyczny, ale nie musimy się katować. Po prostu ograniczmy fast-foody i gotowe posiłki.

Ile bananów zjeść?

Japończycy zakładają zasadę 80/20 czyli nie możemy się przejadać i wypełniamy maksymalnie 80% żołądka 20% zostawiając wolne. Dla jednych może to być jeden banan, dla innych dwa lub więcej. Musimy też pamiętać o wypiciu wody.

W książce Watanabe wyjaśnia również, że musimy stronić od mleka i alkoholu. A ostatni posiłek powinien być o  godzinie 20 wieczorem i nie powinniśmy iść spać później niż o 24.

Dlaczego banana?

Po pierwsze jeśli rano rezygnujemy z kawy bo pijemy szklankę wody to będzie on regulował poziom glukozy we krwi oraz apetyt. Jest poza tym zdrowy. Zawiera węglowodany i skrobię. Do tego jest bogatym źródłem błonnika, potasu i dodaje energii.

Do tego ważna jest regularność w tej diecie. Regularne śniadanie zwiększa metabolizm, musi być jedzone zawsze o tej samej porze. Do tego szklanka wody o temperaturze pokojowej poprawia przemianę materii. Dieta bananowa to też świetny sposób na pozbycie się cellulitu.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły