Jak radzić sobie z suchą skórą

Uroda Data publikacji: 19 stycznia 2016

Zimą często doskwiera nam sucha skóra. Jednak są domowe sposoby, które pomogą Ci sobie z nią poradzić. Zobacz je i wypróbuj na własnej skórze :)

Miniaturka-Facebook

Oliwa z oliwek na suchą skórę

Pierwszym z domowych specyfików, który znajduje się w większości naszych domów jest oliwa z oliwek. Możesz ją stosować jako balsam na skórę, dobrze ją wetrzyj a przeciwutleniacze i kwasy tłuszczowe zrobią swoje nawilżając i ujędrniając Twoją skórę.

Aloes na suchą skórę

Już pisaliśmy, że warto mieć aloes w domu i radziliśmy jak go hodować. Teraz się nam przyda podczas regeneracji suchej skóry :)  Wystarczy uciuąć lis aloesu i wycisnąć z niego żel, a następnie rozsmarować go na suchej skórze. Po 15 minutach możesz go zmyć letnią wodą. Stosuj kurację, aż do osiągnięcia pożądanych efektów. Aloes pomaga również przy okazji redukować cellulit.

Olej kokosowy na suchą skórę

Jeśli masz małe dziecko prawdopodobnie masz w domu olej kokosowy, którym smarujesz mu wysuszoną i pękającą skórę. Tę samą kurację możesz zastosować u siebie. Olej koksowy jest do tego idealny, a Twoja skóra będzie jak u niemowlaczka :)

 

 

Podobne artykuły