Jak przyśpieszyć porost włosów

Uroda Data publikacji: 28 czerwca 2016

Chcesz aby Twoje włosy szybciej rosły? Wystarczy zastosować domowe metody znane już naszym babciom. Ich zaletą jest to, że pochodzą prosto od natury dlatego nie niszczą włosów i nie zagrażają naszemu zdrowiu :) Przygotowaliśmy dla Was trzy sposoby, które przyśpieszą porost włosów.

Miniaturka-Facebook

1. Aloes na porost włosów

Aloes to genialny kosmetyk i to na wiele problemów związanych z urodą. W tym przypadku przedstawimy jego działanie mające na celu przyśpieszenie wzrostu włosów. Zobaczcie również przy okazji jak hodować aloes w domu – wychodzi to naprawdę tanio, a przyda się on Wam przy wielu domowych zabiegach dla urody.

Najpierw wyciskamy świeży żel z liści aloesu, a następnie mieszamy go z odrobiną cytryny. Następnie bardzo dobrze wcieramy go we włosy i zostawiamy na 20 minut. Po tym czasie możemy wypłukać włosy lub je po prostu umyć szamponem.

Zabieg warto wykonywać 1-2 razy w tygodniu. Możesz też dodać żelu z aloesu do swojego szamponu co znacznie ułatwi Ci sprawę. 

Jak hodować aloes

jak-hodować-aloes

Aloes ma wiele różnych odmian, najbardziej polecamy Wam jednak zakupienie odmiany Aloe aristata, która jest najbardziej wszechstronna i wykorzystać ją można do wielu domowych porad zarówno dla urody jak i zdrowia.

Do hodowli aloesu będziemy potrzebować przede wszystkim glinianej doniczki, ziemi ogrodowej oraz mchu, żwirku do wyłożenia dna doniczki oraz szczepu rośliny. Możecie zdobyć kawałek łodygi od znajomej, albo po prostu zaopatrzyć się w aloes w sklepie ogrodniczym.

Samo sadzenie jest bardzo proste. Wystarczy dno doniczki wypełnić żwirkiem, a następnie do połowy doniczki ziemią, a drugą połowę mchem. Umieszczasz aloes w doniczce i do wysokości korzenia przykrywasz ziemią.

Pamiętaj aby przez pierwsze dwa tygodnie jej nie podlewać, umieść go w słonecznym miejscu. Potem wystarczy podlewać ją raz na dwa tygodnie więc nie wymaga od nas specjalnego zaangażowania :) Aloes ma również tą właściwość, że rośnie bardzo szybko.

Podobne artykuły