Jak przygotować ogród do przetrwania zimy

Ogród Data publikacji: 21 października 2015

Miniaturka-Facebook

Zima to ciężki okres dla ogrodu, aby wyglądał pięknie na wiosnę musisz go dobrze przygotować do zimy. W tym artykule dowiesz się jak to zrobić.

Większość roślin ogrodowych w tym iglastych drzewek i kwiatów żyjących normalnie w naszym środowisku nie potrzebuje żadnych dodatkowych zabezpieczeń i same sobie doskonale poradzą.

Jeśli jednak masz rośliny z ciepłych klimatów to one niestety zimy mogą nie przetrwać jeśli ich odpowiednio nie zabezpieczysz.

Przygotowanie powinieneś zacząć od pielęgnacji czyli przycięciu roślin, które robi się zazwyczaj w listopadzie, chyba, że zima przyjdzie znacznie wcześniej.

Następnie zabezpieczamy rośliny, ale przed tym musisz je obficie podlać wodą dopiero później przystąpić do zabezpieczenia ziemi, którą trzeba wyściółkować aby w tym miejscu nie zamarzła. Możesz taką ściółkę zrobić z liści oraz kory.

Następnie ochroń rośliny matą z trzciny, dostaniesz takie w sklepach ogrodniczych. Należy z niej zrobić parawan dookoła rośliny, który zabezpieczy ją przed śniegiem i mrozem.

Jeśli ich nie masz możesz użyć nawet zwykłych gazet.

Podobne artykuły