Jak przetrwać upały w samochodzie? Kilka porad, które mogą Ci się przydać!

Motoryzacja Data publikacji: 12 czerwca 2019

Upały to nic przyjemnego zwłaszcza gdy musimy przemieszczać się rozgrzanym do czerwoności samochodem. Dzisiaj podpowiemy Wam jak radzić sobie z upałami w samochodzie. Będzie to zbiór kilku przydatnych porad, które możecie wykorzystać już dzisiaj. Dzięki temu jazda nim będzie choć trochę przyjemniejsza mimo tych upałów. Oczywiście pomijamy w ogóle aspekt istnienia samej klimatyzacji. Oczywistym jest, że warto ją włączyć :)

Zostawiaj auto w cieniu

Jeśli to tylko możliwe zostaw auto w cieniu, a jeśli nie możesz to chociaż tyłem do słońca. Wtedy mniej się nagrzeje i ponowne wsiadanie do niego nie będzie już taką katorgą. Możesz również kupić specjalną matę na szybę, która odbija promienie słoneczne i sprawia, że auto w środku nagrzewa się wolniej.

Zanim wsiądziesz do auta wywietrz je

Otwórz drzwi od kierowcy i drzwi pasażera na tyle auta z drugiej strony. Dzięki temu przewietrzysz je i pozwolisz uciec gorącemu powietrzu. Wsiadanie do rozgrzanego auta jest niebezpieczne. Tym bardziej, że badania potwierdzają, iż plastiki, które znajdują się w środku w wysokich temperaturach wypuszczają do powietrza niebezpieczne związki.

Zostaw uchylone szyby

Jeśli masz taką możliwość i auto stoi w bezpiecznym miejscu zostaw uchylone szyby na kilka centymetrów. Dzięki temu krążące powietrze będzie chłodzić auto i nie pozwoli mu się tak bardzo zagrzać.

Podobne artykuły