Jak przetrwać poniedziałek?

Porady Data publikacji: 08 maja 2016

Znów poniedziałek. Kolejny tydzień rozpoczyna się. Po błogim weekendzie znowu musimy rano wstać, udać się do pracy i wytrwać kolejny tydzień do następnego weekendu. Ale co zrobić aby tak nie było. Co zrobić aby ten poniedziałek nie był taki straszny i abyśmy nie żyli od piątku do piątku?

DomPelenPomyslow---Najlepsze-pomysły-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Rozkręć się

Zawsze w poniedziałek czeka nas dużo pracy. Skup się jednak na przeczytaniu korespondencji, uporządkowaniu biurka, przygotowania i przemyślenia planu działania na cały tydzień. Pamiętaj, że zostało Ci jeszcze 120 godzin pracy w tym tygodniu, wszystko zdążysz zrobić jeśli dobrze to zaplanujesz, dlatego warto poświęcić na to czas aby wdrożyć się ponownie do pracy.

Wpraw się w dobry nastrój od rana

Zrób sobie ulubione śniadanie, napij się ulubionej kawy. Wstań trochę wcześniej aby się nie śpieszyć i nie denerwować od samego rana tym czy nie spóźnisz się do szkoły. Dobre nastawienie to bardzo ważna rzecz na początku każdego tygodnia.

Nie planuj żadnych spotkań

Zarówno Ty jak i Klienci czy współpracownicy pewnie będziecie też poirytowani poniedziałkiem. Dlatego dużo większe szanse na załatwienie czegokolwiek masz we wtorek. Staraj się w poniedziałek nie umawiać żadnych ważnych spotkań.

Żyj by pracować, nie pracuj by żyć

W dzisiejszych czasach naprawdę nie widzę żadnego racjonalnego powodu, dla którego mielibyście robić coś czego nie lubicie i co Wam nie sprawia przyjemności. W dzisiejszym świecie jest mnóstwo zawodów, które można wykonywać. A jeśli interesuje Ciebie coś specyficznego, przekształć to w pracę. Praca, która sprawia nam radość, fascynuje nas i podchodzimy do niej ambitnie jest najlepszym sposobem na udany poniedziałek.

W niedzielę połóż się wcześniej spać

Często w niedzielę przesiadujemy do późna bo szkoda nam czasu i weekendu, który mija. Wtedy w poniedziałek wstajemy niewyspani i poirytowani. Spróbuj w niedzielę kłaść się wcześniej żeby w poniedziałek wstać rano w pełni sił :)

Porozmawiaj z kimś od rana

Porozmawiaj z sąsiadem, znajomym albo uśmiechnij się do przypadkowej osoby w tramwaju :) Poprawisz humor sobie i sprawisz, że ten poniedziałek będzie lepszy również dla tej drugiej osoby.

 

 

Podobne artykuły