Jak przenieść zdjęcia na drewno – wspaniała pamiątka i dekoracja

Dekoracje DIY Data publikacji: 27 kwietnia 2016

Decoupage to bardzo fajny pomysł, dzięki któremu możemy przenieść zdjęcia na drewno :) Będą wyglądały wspaniale i będą piękną dekoracją do domu. Najpierw musisz wziąć zdjęcia i zrobić z nich ksero. Najlepiej czarno białe – będzie to fajny efekt :) Ale mogą być również kolorowe, to zależy od Ciebie.

13076986_914133345375985_8981876030101889584_n_Fotor_Collage

Do wykonania tego pomysłu będziecie potrzebować:

  • różnej wielkości deseczki tak by pasowały do zdjęcia
  • biała farba akrylowa jeśli deski chcesz pomalować
  • transfer gel – specjalny prepara do przyklejania zdjęcia (można użyć kleju np. wikol, ale efekt będzie lepszy). Żel kosztuje około 20 zł.
  • lakier bezbarwny jeśli chcesz potem zabezpieczyć zdjęcie

Musisz pamiętać aby zdjęcia wydrukowane zostały na drukarce laserowej. Na zwykłej atramentowej pomysł nie zadziała. Więc jeśli takiej nie masz udaj się do punktu ksero, a na pewno Ci je wydrukują :)

Bierzemy deseczki i malujemy je farbą akrylową jeśli jest taka konieczność. Jeśli masz fajną rustykalną deskę, która sama w sobie ma charakter to nie warto tego robić :) Lepiej będzie wyglądać w naturalnym kolorze.

Zdjęcie smarujemy transfer gelem używając miękkiego pędzelka. Ilość gelu musi być dosyć spora aby dobrze się odbiło :) Oczywiście smarujemy po stronie nadruku.

Teraz przyklejamy zdjęcie do deseczki i przecieramy np. gąbeczką aby pozbyć się powietrza pod kartką.

Po godzinie czasu bierzemy miseczkę i gąbkę. Delikatnie moczymy gąbkę i wycieramy naszą deseczkę tak by zetrzeć z niej cały papier – ale nie robimy tego za mocno.

Aby efekt się utrzymał i zdjęciu nic się nie stało na koniec możesz je pomalować bezbarwnym lakierem ale nie jest to konieczne :)

Instrukcję w formie wideo możecie zobaczyć na filmiku poniżej :)

 

Podobne artykuły