Jak pozbyć się much z mieszkania?

Porady Data publikacji: 15 lipca 2016

Jeśli wkurzają Was owady, a najbardziej muchy, które latają po mieszkaniu i rozpraszają albo nie dają spać, to możecie wypróbować ten sposób.

fot. andrzej1.flog.pl

fot. andrzej1.flog.pl

Profilaktyka przeciw-muchowa

Profilaktyka, najlepszym sposobem? Warto zadbać o parę rzeczy, dzięki którym muchy nie będą nas tak często odwiedzały. Po pierwsze nie trzymajmy jedzenia na wierzchu, a tym bardziej produktów, które zaczynają się psuć bo będziemy zwabiać muchy do naszego mieszkania. Także blisko okien nie powinniśmy trzymać np. pojemników na odpady bo wtedy droga much do mieszkania będzie bardzo krótka, a na pewno przylecą do nich zwabione zapachem fermentujących odpadków.

Warto też jeśli często wietrzymy mieszkanie założyć moskitiery. Możemy je bez problemu zamontować na specjalnych taśmach przez co nie musimy ingerować w strukturę okna, a do tego ich zamontowanie jest bardzo proste.

Co zrobić gdy mucha jest już w środku?

Możemy wykonać prostą pułapkę na muchy. Do jej skonstruowania będziemy potrzebować:

  • dżem
  • podgnity owoc np. banan lub słodki syrop
  • słoik z pokrywką

Przygotowanie pułapki jest bardzo proste, owoc i dżem wrzucamy do słoika, a w pokrywce robimy otwór tej wielkości by mucha mogła przez niego wejść. Znalezienie drogi powrotnej będzie jednak dla niej praktycznie niewykonalne. Mucha wleci do środka i nie będzie w stanie wylecieć, a my pułapkę możemy wyrzucić wraz z wkurzającym lokatorem na bruk.

Podobne artykuły