Jak pozbyć się karaluchów?

Bez kategorii Lifestyle Data publikacji: 10 lutego 2016 / Aktualizacja: 2022-03-28

DomPelenPomyslow---Najlepsze-pomysły-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Jeśli chcesz pozbyć się karaluchów z domu pomoże Ci w tym parę domowych sposobów. Warto też wiedzieć gdzie karaluchy najbardziej lubią się chować, są to ciemne szczeliny, miejsca za szafkami kuchennymi. Lubią chować się w okolicach sprzętów domowych takie jak lodówka czy piekarnik. Do kartonowych pudełek, które leżą w szafie, a których nie używamy. Lubują też w koszach na śmieci.

Jak się ich pozbyć? Przedstawimy Ci kilka domowych sposobów.

Liście laurowe

Karaluchy ich nie znoszą. Wystarczy je posiekać i rozsypać w miejscach gdzie widzieliśmy karaluchy, lub mogą się w nich chować.

Soda oczyszczona z cukrem

Wystarczy wymieszać szklankę sody i szklankę cukru, a następnie rozsypać w miejscach, gdzie chowają się karaluchy. Cukier je przyciąga, więc go zjedzą, a soda im po prostu zaszkodzi i łatwiej będzie je zabić.

Kwas borowy z cukrem

Wymieszaj ze sobą kwas borowy i cukier w równych proporcjach. Kupisz go praktycznie w każdej aptece – jest też bezpieczny dla ludzi i zwierząt, ale nie dla karaluchów. Wystarczy rozsypać go w pobliżu miejsc gdzie widziałaś karaluchy. Cukier je przyciągnie, a kwas zrobi swoje. Przyklei się im również do działa i zaniosą go do nory co może zabić resztę szkodników.

 

Podobne artykuły