Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z toalety

Porady Data publikacji: 17 sierpnia 2015 / Aktualizacja: 2017-03-28

Jak pozbyć się niemiłego zapachu z toalety? Kostki zapachowe umieszczane wewnątrz muszli klozetowej zawierają środki powierzchniowo czynne i inne substancje odkażające, które zatruwają wodę.

W kontakcie ze skórą mogą powodować również podrażnienia, a w zetknięciu z małym dzieckiem mogą powodować jeszcze większe konsekwencje. Są kolorowe, ciekawe i pachną więc przyciągną nie jedne małe rączki.

Możesz za to wypróbować inny sposób. Możesz wykonać swoje własne kostki do toalety z dużo mniej zagrażających zdrowiu składników.

Jak zrobić domowe kostki do toalety

Składniki

  • 6 torebek kwasu cytrynowego
  • 6 torebek sody oczyszczonej
  • 35 kropelek ulubionego olejku zapachowego
  • 1 łyżka wody

Przygotowanie

Przygotowanie jest bardzo proste. W misce mieszamy wszystkie składniki i niewielką ilość wody. Najlepiej jest użyć spryskiwacza aby ją rozpylić.  Gdy wymieszamy składniki powstanie gęsta papka, którą musimy uformować w kostki. Mogą mieć dowolny kształt, możemy np. wykorzystać kostkarkę do lodu.

Teraz gdy odczekamy kilka godzin kostki wyschną i można je przełożyć do jakiegoś dekoracyjnego słoiczka i trzymać w pobliżu toalety. Wrzucaj co jakiś czas po jednej kostce do muszli aby ją odkazić i usunąć brzydkie zapachy. Kostkę możesz też wrzucić do spłuczki aby takich właściwości nabrała woda, którą spłukujemy muszlę.

Podobne artykuły