Jak pozbyć się brzydkiego oddechu

Zdrowie Data publikacji: 03 marca 2016

Miniaturka-Facebook

Na pewno słyszeliście o nim z reklam – mowa o halitozie. Jednak pozbycie się tego problemu nie musi wiązać się z kupowaniem drogich medykamentów, my Wam powiemy jak zrobić to domowymi sposobami. 

Spójrz w lustro i zobacz jak on wygląda. Czy jest czysty, czy posiada nalot. Ten nalot to bakterie powodujące osad na języku, który jest głównym winowajcą brzydkiego oddechu. Musisz pamiętać, że mycie zębów powinno również wiązać się z myciem języka – wiele szczoteczek na główce ma do tego specjalną gumkę. Jest to co prawda nieprzyjemne, ale staraj się nie przekraczać swojej granicy powodującej chęć wymiotowania. To naturalny odruch i bardzo dobrze, że go posiadasz.

Winowajcą jest też palenie papierosów. Jeśli palisz, musisz rzucić, po prostu to najlepszy sposób na pozbycie się brzydkiego zapachu z ust. Powodów może być oczywiście o wiele więcej, to są jednak najczęstsze, które każdy z nas może łatwo wyeliminować bez kontaktu z lekarzem.

Jak sobie natomiast poradzić doraźnie z brzydkich zapachem z ust?

Jednym ze sposobów jest zjedzenie jabłka. Pektyny w nim zawarte działają jak naturalny odświeżacz zapachu. Jeśli czujesz, że z Twojej buzi wydobywa się niemiła woń zjedź jabłko i zobacz efekt. Nie będzie on jednak długotrwały.

Możesz też stosować płukankę z octu jabłkowego. Jedną łyżeczkę octu dodaj do szklanki wody i płucz nim usta przez około dwie minuty. Czynność możesz powtarzać rano i wieczorem. Jeśli będziesz robić to regularnie masz duże szanse, że brzydki zapach nie powróci.

Możesz również doraźnie żuć przyprawy takie jak koperek. Możesz je rzuć i wypluwać lub połykać jeśli nie masz jak. Daje to efekt odświeżenia oraz zabija bakterie w ustach, które odpowiedzialne są za brzydki zapach.

Zadbaj o to by pić dużą ilość wody i często płukać usta. Często brzydki zapach z ust mamy właśnie po nocy gdy mamy zamknięte usta i niczego nie pijemy. Dzięki temu wypłukujemy bakterie rozmnażające się w jamie ustnej eliminując tym samym brzydki zapach.

Jeśli nie lubisz pić wody pij zieloną herbatę. Zawiera ona polifenole zapobiegające rozwojowi bakterii w ustach i drogach pokarmowych.

Oczywiście najprostszym sposobem jest też żucie gum, które odświeżają nasz zapach z ust.

Ale przede wszystkim pamiętaj o higienie jamy ustnej. Myj nie tylko zęby, ale również język i policzki. Szczotkuj zęby nawet kilka razy dziennie i używaj nici dentystycznej by usuwać resztki pokarmu, które mogą nieprzyjemnie pachnieć w ustach.

 

 

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły