Jak poradzić sobie z łamliwymi paznokciami i dlaczego tak się dzieje?

Uroda Data publikacji: 17 października 2016

Łamliwe paznokcie to problem wielu kobiet. Nie muszą od razu charakteryzować się dużymi ubytkami. Mogą to być pęknięcia, miękkość płytki paznokcia lub mała gęstość, złamania czy rozwarstwienia.

dompelenpomyslow-najlepsze-pomysly-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Przyczyną łamliwych paznokci może być zła dieta uboga w witaminy A, B lub żelazo i cynk. Jeśli nie dostarczamy tych składników naszego organizmowi to możemy się spodziewać, że nasze paznokcie zostaną osłabione. Dlatego jednym ze sposobów na poprawienie ich stanu jest wprowadzenie tych składników do swojej diety lub bezpośrednio do paznokcia.

Oczywiście przyczyny mogą też być inne i mogą na to wpływać czynniki zewnętrzne jak nasza praca, kontakt z chemią czy uszkodzenia fizyczne. Wtedy musimy zadbać o zdrowie naszych paznokci i sprawić aby były mocniejsze.

Domowy sposób na łamliwe paznokcie

dompelenpomyslow-najlepsze-pomysly-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Do naszej domowej kuracji wzmacniającej paznokcie będziemy potrzebować dwóch składników:

  • łyżka oliwy z oliwek
  • łyżeczka soku z cytryny

Co teraz musimy zrobić? Mieszamy ze sobą te dwa składniki. Myjemy i suszymy dobrze dłonie, a następnie preparat nakładamy na paznokcie i delikatnie masujemy. Czynność powtarzamy 3 razy dziennie. Preparatu nie spłukujemy, ale oczywiście nie stronimy od mycia rąk gdy to konieczne.

Podobne artykuły