Jak odstraszać owady w domu

Porady Data publikacji: 08 maja 2016 / Aktualizacja: 2021-04-06

Nikt nie lubi owadów w swoim domu. Niestety wiosną wiele z nich trafia do naszego mieszkania, gdzie znajdują sobie przyjemne warunki do dalszego rozmnażania. Jak sobie z nimi poradzić?

DomPelenPomyslow---Najlepsze-pomysły-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Domowy sposób na mole

Nie lubisz moli w swojej szafie? To jasne :) Potnij pomarańczę na plasterki a następnie ją ususz. Teraz plasterki suszonej pomarańczy możesz rozłożyć w szafie. Mole jej nienawidzą!

Domowy sposób na muchy

Wkurza Cię ich bzyczenie i niehigieniczne siadanie na wszystkim co masz w domu? Muchy nie lubią zapachu bazylii więc posadź ją na parapecie. Skutecznie je odstraszy :)

Domowy sposób na komary

Nie lubisz komarów? Gryzą gdy wieczorem położysz się w łóżku i chcesz spać? Możesz łatwo się ich pozbyć ściągając promień lampy na ścianę, wtedy zlecą się w to miejsce, a ty możesz je złapać odkurzaczem. Możesz też wykonać domową pułapkę na komary, którą położysz na parapecie okna.

dompelenpomyslow pulapka na komary

Domowy sposób na mrówki

Możecie mieć z nimi problemy zwłaszcza jeśli mieszkacie w domu. Aby je wypędzić połóż na podłodze parę kostek cukru. Wszystkie zlecą się do nich bo uwielbiają cukier. Wtedy możesz je wszystkie złapać. Możesz też cukier wymieszać z proszkiem do pieczenia, ale wtedy umrą bo gdy zjedzą cukier z proszkiem, ten spęcznieje w ich brzuchach i doprowadzi do wyginięcia mrówek.

Zobacz również jak pozbyć się przecinków oraz jak pozbyć się psotnika zakamarnika. Te dwa poradniki również mogą okazać się dla Ciebie przydatne, jeśli masz problem z owadami w domu.

Podobne artykuły