Jak odróżnić łososia hodowlanego od zdrowego prawdziwego

Zdrowie Data publikacji: 14 lutego 2016 / Aktualizacja: 2024-04-29
Bez-nazwy-1

Kupując łososia, zwróć uwagę na to, czy kupujesz mięso łososia, który był na wolności czy mięso z hodowli, które pełne jest antybiotyków i rtęci. Wybierz zdrowie.

Podczas gdy łosoś dziki żywi się na wolności planktonem i glonami bogatymi w antyoksydanty, które pozytywnie działają na nasz organizm, łosoś hodowlany karmiony jest paszą.  Dlatego, jeśli chcemy jeść zdrowo, musimy umieć dokonać słusznego wyboru.

Jak odróżnić łososia hodowlanego

Odróżnienie łososia hodowlanego od prawdziwego zdrowego mięsa jest bardzo proste. Wystarczy zwrócić uwagę na kolor mięsa. Łosoś dziki będzie miał ciemniejsze mięso, wpadające nawet w kolor pomarańczowy. Łosoś hodowlany będzie miał blado-różowe mięso. W ten sposób możesz odróżnić łososia hodowlanego i wybierać zdrowiej.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły