Jak odgrzybić klimatyzację?

Motoryzacja Data publikacji: 18 sierpnia 2018

Podczas podróży powinniśmy zadbać przede wszystkim o komfort i bezpieczeństwo. Warto, więc zadbać o klimatyzację w samochodzie, ponieważ to ona zapewnia nam właściwe warunki do jazdy. Jeśli klimatyzacja będzie zanieczyszczona, to stwarzać może w samochodzie warunki niebezpieczne dla alergików. Jest ona źródłem wszelkich bakterii i grzybów, które są coraz bardziej wprowadzane z nawiewem do samochodu.

Sposoby na czyszczenie klimatyzacji:

Metoda ultradźwiękowa

To metoda chemiczna. Do oczyszczenia klimatyzacji potrzebne jest urządzenie do odgrzybiania. To urządzenie rozpyla płyn czyszczący, w tym przypadku robi to metodą ultradźwiękową. Płyn z klimatyzacji jest wyprowadzany na zewnątrz za pomocą wentylatora, który znajduje się w urządzeniu do odgrzybiania. Jest to metoda, która pomoże nam się pozbyć z klimatyzacji bakterii i grzybów, ale nie tylko. Jest również świetnym sposobem na pozbycie się z klimatyzacji wszystkich nieprzyjemnych zapachów.

Metoda piankowa

Jest to metoda najtańsza i dlatego najczęściej wybierana przez kierowców. Niestety w tym przypadku cena idzie w parze z jakością, ponieważ metoda piankowa nie jest tak skuteczna jak metoda ultradźwiękowa. Do tej metody potrzebny nam jest preparat grzybobójczy. Można go zakupić za kilkanaście złotych. Preparat wprowadzamy do klimatyzacji od strony silnika za pomocy wężyka, który znajduje się w zestawie. A jeśli chcemy oczyścić klimatyzację od wewnątrz, to należy wprowadzić preparat w miejscu gdzie natrysk jest najsilniejszy.

Podobne artykuły