13 lipca 2014

Jak oczyścić twarz

large

1. Cerę należy oczyszczać 2 razy dziennie. Rano w celu usunięcia łoju, natomiast wieczorem, by pozbyć się makijażu, łoju oraz kurzu.
2. Nigdy nie zasypiaj z makijażem. Szczególnie jeśli chodzi o podkład/puder. Bardzo łatwo zatkać sobie pory, a nawet wybrudzić pościel. W przypadku tuszu do rzęs nie powinno stać się nic strasznego. No, chyba, że spojrzymy w lustro od razu po przebudzeniu. Wtedy możemy się odrobinę przestraszyć… ;-)
3. Jeśli masz zamiar ćwiczyć- zmyj koniecznie makijaż. To ważne, byś nie pozatykała sobie porów. Podczas wysiłku fizycznego produkcja łoju diametralnie wzrasta, a w połączeniu z kosmetykami może pozostawić po sobie nieprzyjemne niespodzianki…
4. Im mniej, tym lepiej. Nieważne czy chodzi o cerę, włosy czy paznokcie. Zawsze powinnyśmy trzymać się tej reguły. Nasza cera pokocha kosmetyki z krótkim, niezbyt skomplikowanym i przetworzonym składem. Najlepiej myć twarz delikatnym mydłem bądź żelem (np. z micelami) oraz oczyszczać palcami, delikatnie pocierając. Nie szorując! Możemy tylko niepotrzebnie podrażnić naszą skórę.
5. Masz cerę wrażliwą? Używaj kosmetyków bezzapachowych do pielęgnacji twarzy. Są bezpieczniejsze dla skóry, a co za tym idzie, jest mniejsze prawdopodobieństwo, że dojdzie do podrażnienia.
6. Używaj letniej wody. Jak w każdej dziedzinie należy odnaleźć złoty środek, którym w tym przypadku jest letnia woda. Nasza skóra nie lubi ani zbyt zimnej ani zbyt ciepłej wody. Więc po co ją drażnić?
7. Spłukuj twarz ok. 15 razy. Pozostałości po środkach oczyszczających mogą podrażniać skórę, a także zapewniać jej nieestetyczny wygląd. Jeśli używamy kosmetyków do cery trądzikowej- mogą ją bardzo przesuszyć.
8. Oprócz twarzy- myj również podbródek oraz szyję. Oczywiście jeśli używasz podkładu w tych miejscach. Wypryski lubią pojawiać się zarówno na twarzy jak i szyi. Należy o tym pamiętać.