Jak naturalnie pozbyć się kaszaka?

Zdrowie Data publikacji: 04 sierpnia 2016

Kaszak to najczęściej spotykany guz skóry zaliczany do nowotworów łagodnych i dotyczy głównie osób młodych.

290xX_kaszak_Fotor_Collage

O kaszaku mówimy wtedy gdy pod skórą pojawi się guzek, który powstaje w obrębie gruczołów łojowych i mieszków włosowych. Jest on wynikiem zaczopowania ujść tych gruczołów. Dlatego wydzielina zbiera się pod skórą i powoduje narastanie guzka. Najczęściej mają go osoby młode i dzieci, które charakteryzują się większą produkcją łoju.

Zazwyczaj są nieszkodliwe, chociaż występuje małe prawdopodobieństwo przekształcenia się ich w nowotwór złośliwy. Głównie przeszkadza nam jednak ich nieestetyczny wygląd i jeśli nie udamy się do dermatologa, to może on stale się powiększać. Jeśli boicie się wizyty i nie chcecie go wycinać to możecie spróbować domowej metody, którą Wam przedstawimy.

Jak usunąć kaszak?

Będziemy do tego używać kompresu ze skrzypu polnego. Dlatego musicie zaopatrzyć się w skrzyp polny np. w jakimś sklepie zielarskim.

Untitled-1

Dwie czubate łyżki skrzypu polnego wsypujemy do 2 szklanek zimnej wody, które przelewamy do garnuszka i gotujemy. Gdy się zagotuje odstawiamy go do ostudzenia i gdy już ostygnie moczymy w nim kompres, a następnie przez godzinę nosimy na miejscu, gdzie zaszła zmiana skórna. Kurację stosuj raz w tygodniu.

Gdyby jednak sposób nie zadziałał warto jest skontaktować się z dermatologiem i nie próbować usuwać go na własną rękę bo może dojść do zakażenia rany. Jeśli będzie ona w widocznym miejscu np. na twarzy to możemy sobie zrobić jeszcze większą szkodę.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły