Jak myć samochód aby nie rysować lakieru

Jak myć samochód tak aby nie rysować lakieru? Każdy kto ma auto w dobrym stanie chciałby zachować je jak najdłużej. Niestety po latach mycia auta widoczne stają się na jego karoserii rysy. Jak im zapobiec? Dzisiaj Wam podpowiemy!

Jak myć auto bez rysowania karoserii

Mamy kilka możliwości jeśli chodzi o mycie naszego samochodu. Możemy podjechać na myjnię szczotkową, wybrać interesujący nas program i poczekać, aż auto się umyje. Jest to bardzo wygodne. Możemy też pojechać na myjnię bezdotykową, wrzucić kilka złotych do automatu i samodzielnie umyć samochód. Auto możemy też postawić na podjeździe, przygotować wodę z szamponem, gąbkę i zrobić to ręcznie. Ostatecznie auto też możemy oddać do myjni, gdzie zostanie umyte przez obsługę.

Jak myślicie, która z tych opcji jest najbezpieczniejsza dla lakieru? Jeśli wydaje się Wam, że lepiej zrobić to samemu by zadbać o lakier, to jesteście w błędzie. Pamiętajcie, że auto ma na sobie drobiny przyklejonego piasku. Gdy zaczniemy je zmywać gąbką tak naprawdę będziemy rozprowadzać je, a one niczym ostrze noża będą rysować lakier naszego samochodu. Musielibyśmy najpierw spłukać cały trudny bród, a potem z wielką dbałością umyć auto zmieniając często wodę i dobrze płucząc ścierki by nie było na nich pozostałości piasku z dróg, po których się poruszamy. Na pewno odpuście sobie gąbkę – jej struktura sprawia, że bardzo łatwo dostają się do niej małe drobiny piasku i ciężko je wypłukać. Korzystaj z miękkich ściereczek i dokładnie je płucz. Świetnym sposobem na cięższe zabrudzenia jest użycie glinki.

Trochę lepsza pod tym względem jest myjnia automatyczna, ale nadal nie idealna. Jeśli będziemy z niej systematycznie korzystać możemy być niemal pewni tego, że karoseria po latach będzie posiadała mnóstwo małych rys, które idealnie będą widoczne w słońcu.

Myjnia bezdotykowa jest fajnym rozwiązaniem, ale też trzeba uważać by nie trzymać dyszy z silnym ciśnieniem wody zbyt blisko karoserii. Jest to jednak bardzo dobry wstęp do mycia ręcznego. Na takiej myjni możemy spłukać najcięższe zabrudzenia, a potem już ręcznie umyć auto. Jest to najbezpieczniejsza metoda. Jeśli nie wiemy jak to zrobić za cenę niewiele większą od myjni automatycznej możemy oddać auto do myjni ręcznej, gdzie osoby dobrze znające się na tym umyją nasze auto.\