Jak domowym sposobem pozbyć się kamienia na zębach?

Uroda Data publikacji: 22 czerwca 2016

Kamień nazębny sprawia, że nasze zęby nie wyglądają zbyt dobrze. Przez to nie możemy szczerze i niepochromowanie  śmiać się bo budzi w nas to kompleksy. Uważa się również, że jeśli nie zachowamy odpowiedniego poziomu higieny jamy ustnej to nasz organizm nie będzie w stanie utrzymać na zdrowym poziomie bakterii, które w niej się znajdują, a to może prowadzić do dalszych chorób.

walka-z-kamieniem-nazebnym-800x420

Jak zatem się go pozbyć? Można to zrobić bez wizyty u dentysty i to za małe pieniądze.

Jedyne czego będziemy potrzebować to ocet jabłkowy, który przelewamy do kubeczka tak by zanurzyć w nim sam koniec szczoteczki do mycia zębów. Mocz szczoteczkę przez chwilę, a następnie umyj nią zęby. Nie używaj pasty, ale najlepiej na koniec umyć jeszcze raz zęby wykorzystując pastę do zębów.

Zabieg ten powtarzaj dwa razy w tygodniu jeśli chcesz by efekty były zauważalne. Pamiętaj by nie robić tego częściej bo ocet może uszkodzić szkliwo twoich zębów, dlatego ważne jest aby po nim umyć zęby jeszcze raz i to dokładnie za pomocą szczoteczki do zębów.

Ocet ma też właściwości bakterio i grzybobójcze więc doskonale zadba o higienę naszej jamy ustnej zabijając znajdujące się w niej bakterie. Jak wskazują badania potrafi w niej się znajdować aż 100 mln różnych mikroorganizmów. Również z powodu bakterii okupujących twoją jamę ustną możesz mieć przykry zapach z ust, ocet pomoże Ci przy okazji rozwiązać również ten problem.

Podobne artykuły