Jak dbać podczas zimy o odpowiednie nawilżenie skóry?

Uroda Data publikacji: 16 października 2016

Woda to główny budulec naszego ciała. Bardzo ważne jest utrzymywanie odpowiedniego nawodnienia organizmu oraz niezwykle ważne jest nawilżanie skóry dla jej procesów starzenia. Jeśli chcesz dłużej wyglądać młodo i cieszyć się elastyczną skórą ukrywającą zmarszczki i wiek, to musisz zadbać o odpowiednie jej nawilżenie.

dompelenpomyslow-najlepsze-pomysly-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Wysuszona skóra to częsty problem podczas zimy. Mróz na dworze, nagrzane pomieszczenia, częsta zmiana temperatury – to wszystko sprawia, że nasza skóra czuje się jak w ekstremalnych warunkach i prowadzi to do częstego jej wysuszenia. To przyśpiesza jej starzenie, powoduje dyskomfort i sprawia, że wygląda ona mniej estetycznie.

Jak odpowiednio nawilżać skórę?

Pamiętaj o piciu wody. Dbając o odpowiednią retencję wody w organizmie dbamy również o nawilżenie naszej skóry oraz usuwanie toksyn, które źle wpływają na jej kondycję. Powinnaś wypijać ok. 1.5l wody dziennie.

Kosmetyki nawilżające to podczas zimy powinien być standard. Zwłaszcza na obszary narażone na największe ryzyko jak twarz czy dłonie, które nie są zabezpieczane podczas wychodzenia na powietrze.

Nie bez znaczenia jest również nasza dieta. Zacznij jeść dużo ogórków, buraków, marchwi. Warzywa te zawierają dużo wody i odmładzają skórę. Do tego możesz wzbogacić dietę o takie owoce jak brzoskwinie, pomarańcz ei kiwi. Również musisz zadbać o odpowiednie dawki witamin A, C, E i B.

Domowy krem nawilżający skórę

Nie bylibyśmy sobą gdybyśmy nie podali Wam przepisu na domowy krem nawilżający skórę, który możecie zrobić same. Jest on bardzo dobrą alternatywą dla dużo droższych alternatyw z drogerii, a wiele składników się powiela.

cream-1327847_960_720

Składniki domowego kremu:

  • 4 łyżki wosku pszczelego
  • 2 łyżi masła z awokado
  • 8 łyżek oleju kokosowego

Przygotowanie:

Wszystkie składniki dokładnie wymieszaj, a następnie przelej do pojemniczka na krem. Można kupić w niektórych sklepach puste pudełka lub wykorzystać jakieś po starym kremie. Przygotowanie jest bardzo proste, krem można mieć zawsze w torebce aby nawet doraźnie posmarować dłonie czy twarz gdy czujemy, że się wysusza.

Podobne artykuły