Jak dbać o swoją urodę wykorzystując cytrynę

Uroda Data publikacji: 22 września 2016

Cytrynę praktycznie każda z nas znajdzie w swojej kuchni. Jednak nie każda z nas wie jak można ją fantastycznie wykorzystać w dbaniu o swoją urodę. Przedstawimy Wam jak ją najskuteczniej wykorzystać i poprawić swoją urodę :)

lemon-1024641_960_720_fotor_collage

1. Jako dezodorant

Cytryny możesz użyć jako naturalny dezodorant. To bardzo proste. Wystarczy ukroić plasterek cytryny i posypać go łyżeczką sody oczyszczonej. Potem nacieramy cytryną pachy i po 15 minutach zmywamy wodą :) Dzięki temu uzyskasz działanie podobne do dezodorantu bez używania chemicznych środków, które sprzedają nam drogerie.

fot. ecoosfera.com

fot. ecoosfera.com

2. Wybielanie zębów

Przez zawartość kwasu w cytrynie nie powinnaś zabiegu stosować częściej niż raz w tygodniu bo możesz uszkodzić swoje szkliwo. Jeśli jednak zastosujesz go masz szansę ładnie wybielić swoje zęby. Aby to zrobić będziesz potrzebować dwóch składników:

  • sok z połówki cytryny
  • łyżeczka sody oczyszczonej

Z takiej mieszanki robimy pastę do zębów. Zęby myjemy pastą z cytryny, a po 5 minutach zwykłą pastą aby zmyć sodę i sok z cytryny. Zabieg stosujemy cyklicznie, ale nie więcej niż raz na tydzień aby nie uszkodzić szkliwa.

fot. dodent.pl

fot. dodent.pl

3. Peeling do ust

Jeśli masz suche usta i spierzchnięte to warto wykorzystać domowy peeling cytryny, który jest bardzo prosty do zrobienia. Wystarczy do tego:

  • łyżeczka cukru
  • plasterek cytryny

Cukrem posypujemy plasterek cytryny i nacieramy usta robiąc delikatny masaż. Zabieg powtarzaj dwa razy na tydzień :) Warto też po nim użyć balsamu nawilżającego.

lips-1227699_960_720

Podobne artykuły