20 lipca 2014

Jak dbać o skórę podczas odchudzania?

Aby podczas odchudzania odpowiednio zadbać o kondycję skóry należy przede wszystkim pić dużo płynów (jeśli dostarczymy ich zbyt mało, skóra straci jędrność) – 2 litry dziennie to ilość w pełni zaspokajająca potrzeby organizmu.

2b28444c6ed3c810bbf55f668c65144e

Podczas porannego lub wieczornego prysznica, dobrze na twoje uda i pośladki zadziała polewanie ich na zmianę zimną i ciepłą wodą.

Masaż, masaż i jeszcze raz masaż. To właśnie w trakcie masowania ujędrnisz skórę i pozbędziesz się cellulitu. Ujędrniający masaż wykonuj też podczas kąpieli.

Dwa razy w tygodniu postaraj się przeznaczyć chwilę na bardziej intensywną pielęgnację i zrób maskę na ciało. Składniki komponuj dowolnie. Możesz np. zmieszać zieloną glinkę i sproszkowane algi. Takie maski na ciało usuwają toksyny i poprawiają nasze wrażenia estetyczne.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.