Jak dbać o czystość pralki

Porady Data publikacji: 10 stycznia 2016

Wiele osób zapomina, że o czystość pralki należy również dbać. Pralka mimo, że pierze ubrania to nie wyczyści się sama. A przez to ubrania mogą brzydko pachnieć lub po prostu wychodzić z prania z zabrudzeniami. Zwłaszcza dużo brudu zbiera się pod uszczelką, zobaczcie same.

Miniatura-—-Odzyskano

Aby zadbać o czystość naszej pralki będziemy potrzebować dwóch rzeczy, octu oraz środka do czyszczenia, który zawiera chlor – mają go najczęściej środki, które dezynfekują.

Wymieszaj płyn do czyszczenia z zawartością chloru w wodzie. Pamiętaj by od teraz używać gumowej rękawiczki bo chlor może być szkodliwy dla Twojej skóry. Następnie dokładnie za pomocą ściereczki do czyszczenia wytrzyj bęben pralki. Pamiętaj również o uszczelce, znajdziesz pod nią dużo brudu jeśli dawno nie czyściłaś pralki.

326

Teraz zadbamy o to czego nie możemy wyczyścić ściereczką. Będzie nam do tego potrzebny ocet, który wlewamy do pojemnika na płyn do prania, a pralkę ustawiamy na długie pranie. Pamiętaj by nie łączyć chloru z octem.

Jeśli Twoja pralka nie ma funkcji samego prania z pustym bębnem wrzuć do niego jakieś stare ubrania albo ręczniki. Ocet ich nie zniszczy, potem wystarczy jeszcze raz wyprać je w proszku do prania i płynie do płukania.

 

 

Podobne artykuły