Jak czyścić pieluchy wielorazowe

Bez kategorii Lifestyle Data publikacji: 31 maja 2016 / Aktualizacja: 2022-03-28
pieluchy-wielorazowe-użytkowanie

dudusie.com

Pieluszki wielorazowe to pewnego rodzaju wygoda dla rodzica. Ostateczny rozrachunek wychodzi lepiej dla naszego portfele, a  wiele z nich tak jak pieluszki Dadusie rosną razem z dzieckiem i nie ma potrzeby kupowania nowych. Jeśli już na takie się zdecydujesz to przeczytaj jak je czyścić aby posłużyły Ci jak najdłużej. Bo te jak i inne można bardzo łatwo zniszczyć.

Jak prać pieluszki wielorazowe

Pamiętaj aby do prania ich nie wykorzystywać środków piorących zawierających mydło. Również musisz pamiętać o tym by nowe pieluszki wyprać przed pierwszym użyciem dzięki temu będą bardziej chłonne.

Zawsze przed wypraniem pieluszki wyjmujemy wkład ochronny, a pieluszkę i wkład oddzielnie wrzucamy do pralki i pierzemy w płynie lub proszku do prania ubrań niemowląt w temperaturze od 40 do 60 stopni. Nie dodajemy żadnych płynów do płukania, zmiękczaczy tkanin czy orzechów piorących. Płuczemy w czystej wodzie, ewentualnie możemy dodać olejków eterycznych aby pieluszki ładnie pachniały, jednak musimy mieć pewność, że dziecko nie ma alergii.

milovia.eu

milovia.eu

Wirować najlepiej na 800 obrotach, jeśli ustawimy zbyt duże obroty pieluszka może się rozwarstwić i traci swoje właściwości. Pieluszki suszymy na wolnym powietrzu, jeśli masz suszarkę lepiej z niej nie korzystać bo również może to uszkodzić pieluszkę.

Jak pielęgnować pieluszki wielorazowe

Mimo prawidłowego prania i częstego, pieluszki mogą zbierać w sobie złogi, które z czasem zaczną brzydko pachnieć. To oznacza, że pieluszka oprócz zwykłego prania potrzebuje dodatkowej pielęgnacji.

Aby oczyścić pieluchy czyli wykonać tak zwany stripping, trzeba przejść przez kilka kroków. Wymaga to trochę czasu ale na pewno jest ważne dla naszego komfortu i przede wszystkim komfortu dziecka.

Czynność 1.

Najpierw oczyszczamy wkłady. Pierzemy je w najwyższej możliwej temperaturze 60 -90 stopni. Ale pamiętajcie – same wkłady. Nie dodajemy tez żadnych środków czyszczących, ważne by cykl prania był dosyć długi, a na końcu muszą zostać dobrze opłukane. Jeśli nadal czujemy nieprzyjemny zapach powtarzamy pranie. Musimy maksymalnie wypłukać je ze złogu.

Czynność 2.

Pieluszki namaczamy w roztworze, który wykonujemy z kilku łyżek wkasku cytrynowego lub kilku łyżek octu spirytusowego. Następnie dodajemy odpowiednią ilość środku do czyszczenia pieluch, stosujemy się do wskazówek na opakowaniu. Możemy kupić środek MioFresh czy Bio-D. Moczymy je przez kilka godzin.

Czynność 3. 

Po paru godzinach płuczemy je wykorzystując pralkę. Teraz zarówno pieluszki i wkłady powinny być już czyste i nie powinny występować żadne niemiłe zapachy.

Czynność tą warto powtórzyć co parę tygodni aby zachować świeżość pieluszek.

Podobne artykuły