Jak czyścić maseczkę, którą zrobiliśmy samodzielnie

Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2020-04-09 / Aktualizacja: 2022-03-28

Ostatnio uszyłam sobie i najbliższym maseczki. Są one bardzo wygodne. Posiadają kieszeń na filtr, używamy po prostu gazy. Najważniejsze, że są one wielokrotnego użytku, ale to oznacza, że należy je odpowiednio czyścić. Jak to zrobić?

Zobacz: Jak uszyć maseczkę samodzielnie

Jak czyścić maseczkę wielokrotnego użytku

Maseczkę najlepiej byłoby myć na koniec każdego dnia, podczas którego jej używaliśmy. United States Environmental Protection Agency stworzyła listę produktów, które są skuteczne w zabijaniu wirusów podobnych do COVID-19. My możemy jednak użyć do tego zwykłego mydła, które również przecież jest zalecane w codziennej ochronie przed koronawirusem.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Wystarczy przygotować ciepłą wodę z mydłem (najcieplejszą jaką jesteśmy w stanie wytrzymać podczas mycia maseczki), a następnie wyprać w niej maseczkę i wypłukać. Pamiętaj tylko by podczas noszenia maseczki nie dotykać twarzy, a gdy wrócimy do domu zdjąć ją delikatnie i umieścić w miejscu takim by nie miała kontaktu z innymi rzeczami codziennego użytku. Następnie przygotuj sobie roztwór wody z mydłem i ją wypierz.

Najlepiej byłoby jednak włożyć ją do pralki i ustawić najwyższa możliwą temperaturę. Koronawirus jest wirusem RNA, nie jest więc szczególnie odporny. Samo mydło potrafi już skutecznie go neutralizować o czym możemy dowiedzieć się więcej w tym filmie.

Zimą oprócz wirusa chcemy również chronić swoje drogi oddechowe przed smogiem. Zobacz czy maski natysmogowe chronią przed wirusami i jak wybrać odpowiednią dla ans.

Źródło artykułu: https://www.digitaltrends.com/health-fitness/how-to-clean-and-sterilize-your-homemade-face-mask/

Podobne artykuły