Kategorie

Ile wynosi mandat za jazdę hulajnogą elektryczną po alkoholu?

Kategoria: Motoryzacja
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2022-07-19
Ile wynosi mandat za jazdę hulajnogą elektryczną po alkoholu?

Hulajnogi elektryczne szybko stały się popularnym środkiem transportu. Jeśli nie posiadamy własnej w większych miastach możemy po prostu ją wynająć na minuty. Przejechać określoną trasę za cenę niższą od taksówki, uniknąć korków, a następnie pozostawić w wygodnym dla nas miejscu. 

To sprawia, że zyskują one przewagę nad rowerami miejskimi, które odstawić musimy do stacji rozmieszczonych w różnych częściach miasta. Dodatkowo nie musimy używać przy tym siły własnych mięśni, a jednocześnie męczyć się. Zasięg takiego urządzenia może sięgać nawet 30 km. Dzięki temu możemy dotrzeć bez przesiadek w większość punktów w mieście, na których nam zależy. 

Mogłoby więc wydawać się, że hulajnoga elektryczna to dobry pomysł na powrót z imprezy. Nie musimy się męczyć, możemy podjechać praktycznie pod sam dom, a do tego zapłacimy mniej niż za taksówkę. 

Ile wynosi mandat za jazdę hulajnogą elektryczną po spożyciu alkoholu?

Dużo taniej i bezpieczniej jest jednak skorzystać z taksówki. Lubelska Policja przygotowała krótki film, w którym informuje o tym, czego nie należy robić na hulajnodze elektrycznej.

Dowiadujemy się z niego choćby o tym, że podróżować może na niej tylko jedna osoba. Nie możemy więc zabrać pasażera, a to dość częsty widok na chodnikach wielu miast. Jadąc hulajnogą elektryczną nie powinniśmy też korzystać z telefonu. 

@policjalubelska ⚠️Czego nie robimy na hulajnodze⚠️opowiada asp. Renata Szpakowska #pomagamyichronimy @polskapolicja ♬ dźwięk oryginalny – policjalubelska

To co jednak teraz interesuje nas najbardziej, to jazda po spożyciu alkoholu. Oczywiście nie jest to zgodne z prawem i powoduje zagrożenie dla nas oraz dla innych. Dodatkowo, gdy zostaniemy złapani grozi nam bardzo wysoki mandat, który może sięgnąć nawet 2500 zł. 

Jak więc widać, najlepszym sposobem na powrót z imprezy jest nadal złapanie taksówki lub poproszenie kogoś bliskiego o podwózkę. 

Mogą Cię zainteresować