Ile prawdy jest w stwierdzeniu, że lody nie tuczą?

Zdrowie Data publikacji: 13 lipca 2016

Lody to coś po co chętnie sięgamy podczas wakacji. Na pewno słyszeliście stwierdzenie, że lody nie tuczą? Ile jest w tym prawdy? Postanowiliśmy rozstrzygnąć to pytanie :)

DomPelenPomyslow---Najlepsze-pomysły-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Według dietetyków powtarzających tą tezę sekretem nietuczących lodów jest ich temperatura. Aby organizm mógł strawić lody najpierw musi je ogrzać do temperatury 38 stopni, przez co musi stracić energię, którą czerpie z kalorii. Dlatego bilans kaloryczny ze zjedzenia gałki lodów (50kcal) jest zerowy bo tyle samo musimy ich spalić aby je ograć. Stąd stwierdzenie, że jedzenie lodów nie sprawia, że się tyje.

Jak to wygląda w praktyce

Untitled-1

Oczywiście prawdą jest, że gdy jemy produkty zimne organizm musi je najpierw ogrzać do temperatury ciała by móc je strawić. Pytanie ile tej energii na prawdę trzeba aby ogrzać gałkę zjedzonych lodów?

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły