Gotowanie ziemniaków w mikrofalówce – jak ugotować ziemniaki w mikrofali

Gotowanie ziemniaków w mikrofalówce jest bardzo proste i wygodne. Jeśli zastanawiasz się jak ugotować ziemniaki w mikrofali to przeczytaj ten artykuł, w którym wszystko wyjaśniamy.

Gotowanie ziemniaków w mikrofalówce

Kuchenka mikrofalowa działa na prostej zasadzie. Wprawia cząsteczki wody w drgania, a te pocierając się wytwarzają ciepło dlatego potrawa się podgrzewa, a część wody wyparowuje. Wykorzystują tę prostą właściwość wszystko tak naprawdę co ma w sobie wodę możemy ugotować w kuchence mikrofalowej. Oczywiście wśród tych rzeczy mieszczą się również ziemniaki.

Gotowanie ziemniaków w kuchence mikrofalowej to ciekawy trik, który nie raz wykorzystałam. Wiecie w jakich momentach się przydawał? Np. jak chciałam zjeść coś szybkiego, miałam surówkę, kawałek jakiegoś mięsa i co tu zrobić do nich jeszcze? Nie miałam ochoty obierać i gotować ziemniaków, ale ugotowanie go w mikrofalówce to zupełnie inna kwestia. Kilka minut i nasz ziemniak jest ugotowany i gotowy do zjedzenia, tak jak z wody.

Moim zdaniem ziemniaki z mikrofalówki nawet trochę lepiej smakują, są trochę jakby były pieczone w piekarniku. Nie za bardzo przepadam ogólnie nad ziemniakami dlatego jeśli już je jem to wymyślam coś aby je uatrakcyjnić.

Jak gotować ziemniaki w mikrofalówce

  1. Ziemniaka obieramy (ziemniaki myte tak naprawdę nie trzeba obierać)
  2. Nakuwamy go widelcem aby nie spuchł. Para wodna wydostanie się zrobionymi otworami. Warto go również pokroić na cztery części gdy jest ich więcej. Jeden można włożyć w całości.
  3. Ziemniaka wkładamy do kuchenki mikrofalowej na miseczce, która nadaje się do użytku w mikrofalówce.
  4. Ustawiamy ją na pełną moc. Na jednego średniego ziemniaka ustawiamy ok. 3 minuty czasu. W przypadku kilku niedużych ziemniaków potrwa to około kwadrans.

Skomentuj

Gotowanie ziemniaków w mikrofalówce – jak ugotować ziemniaki w mikrofali