Genialny sposób na zamarzniętą szybę – wypróbuj go dzisiaj rano!

Motoryzacja Porady Data publikacji: 20 grudnia 2016

Mamy zimę, a zima niestety nie jest zbyt przyjemna dla kierowców. Jedną z niedogodności porannego wstawania do pracy jest nie tylko to, że jest jeszcze ciemno i zimno. Najgorsze są zamarznięte szyby w samochodzie! Dzięki temu genialnemu sposobowi poradzicie sobie z nimi bez trudu, a sąsiedzi będą pytać jak to zrobiliście :)

Składniki

  • alkohol etylowy lub denaturat
  • woda

Alkohol etylowy nie jest trudny do zdobycia. Wystarczy udać się do dowolnego marketu budowlanego lub hurtowni chemicznej i tam powinien być dostępny. Kosztuje ok. 10 zł za litr więc o połowę taniej niż pół litra dowolnego odmrażacza do szyb. Natomiast z niego zrobimy 2l substancji, którą odmrozimy szyby. To podczas zimy jeśli zliczymy wszystkie zużyte butelki spora oszczędność.

Wykonanie jest bardzo proste, wystarczy alkohol etylowy połączyć z wodą. 250ml wody i 250ml alkoholu etylowego. Teraz możemy go przelać do butelki po płynie do mycia szyb aby miała atomizer i użyć do rozmrożenia szyb :)

Na co jeszcze zwrócić uwagę

Aby szybciej odparować szyby wewnątrz auta możesz użyć prosty trik wykorzystując wentylację samochodu. Włącz grzanie na maksimum, a następnie wyłacz obieg wewnętrzny w samochodzie. Pamiętaj też aby wyłączyć klimatyzację i uchylić lekko okno. Dzięki temu szybciej odparujesz szyby w samochodzie :)

Aby nie dopuścić do zaparowania szyb w nocy i rano aby nie było z nimi problemu to po odstawieniu wieczorem samochodu na parking otwórz na 2-3 minuty wszystkie okna aby wpuścić zimne powietrze i wtedy dopiero zamknij auto i udaj się do domu.

Podobne artykuły